USB Webcam til Skype
USB3.0 Videoudgang
1/2.8 '' 4K UHD CMOS -sensor
8 mega pixel (16: 9)
4K(3840 x 2160), 2K(2560*1440), 1080P(1920*1080)
Eptz med 5x digital zoom
Bygget - i mikrofoner og højttaler (VA300B)
Tilføjelse af 1 ekspansionsmikrofon gennem USB - en port (VA300B)
5m stemme afhentningsområde, 120 graders FOV
- Hurtig levering
- Kvalitetssikring
- 24/7 kundeservice
Produkt introduktion




5x digital zoom og auto -indramning
1/2.8 "4K UHD CMOS -sensor 120 graders ultra - bred vandret synsvinkel 4x digital zoom 8.29mega pixel

Let at kontrollere og bruge
4K, alle - i - et webcam er udstyret med en fjernbetjening og understøtter 2 forudindstillinger i online - læringsprocessen eller møder. Det er meget effektivt til personlig eller lille brug af mødelokaler.

Universel kompatibilitet
Kompatibel med Zoom, Skype for Business, Microsoft Lync (teams), Voovmeeting, Cisco WebEx og anden konferencesoftware.

Let at bruge
Arbejdssystem Match: Fungerer korrekt i Windows 7/8.1/10, Mac OS 10.10 og højere. Sæt bare kameraet via USB -kabel til den enhed, du vil tilslutte.
| Model | Tevo - VA300B |
| Sensor | Sony IMX415 |
| Effektiv pixel | 8.29Mega Pixel |
| Videoudgang Pixel | 3840 x 2160@30fps, 2560 x 1440@ 30fps, 1920 x 1080@30fps osv. |
| Digital zoom | 5x |
| Synsfelt | 118,8 grad (D), 109,9 grad (H), 74,6 grader (V) |
| Dnr | 2D & 3D DNR |
| Kodning | Yuv, MJPG |
| Eptz | Støtte |
| AI -funktion | Støtte |
| Bygget - i mikrofon | NTSC/PAL |
| Forudindstillet position | 2 |
| Stemmepickup -serie | 5 meter |
| Bygget - i højttaler | 1 |
| Strømforsyning | Type - C/12V strømadapter |
| Indgangsspænding | 12V eller 5V |
| Fjernbetjening | Ja |
| Ansøgningsstøtte | Software: Skype, FaceTime, Zoom, Microsoft Teams, Hangouts, OBS og XSplit osv. |
| Systemkrav | Windows 7/8/10 eller derover, MacOS 10.7 eller derover, Chrome OS V29.01547 eller derover |
| Arbejdstemperatur | 0 grad -- 50 grad |
| Opbevaringstemperatur | 0 grad -- 60 grad |
| Arbejdsfugtighed | 20 ~ 85% RH |
| Produktstørrelse | 210*58*50mm / 263*136*80mm ((før / efter pakning) |
| Produktvægt | 0,25 kg / 0,6 kg (netto / bruttovægt) |
Populære tags: USB -webcam til Skype, Kina, producenter, engros, pris, lav pris, lavet i Kina










