
20x optisk zoom med 4K60fps til konference eller live streaming kamera
Model: Tevo - VHD1080PRO
Fast fokus pan tilt kamera
Slank og intelligent design
Plug & Play USB2.0 -forbindelse
Crystal Clear HD1080P Billedkvalitet
Præcis, glat og stille PTZ -bevægelse
Forudindstillet: 9 via IR -fjernindstilling (256 via RS232)
1/2,7 tommer høj kvalitet, 8MP (16: 9) CMOS -sensor
Overlegen kvalitet med fuld glaslinse Materiale138 Grad bredt synsfelt uden videoforvrængning
- Hurtig levering
- Kvalitetssikring
- 24/7 kundeservice
Produkt introduktion
20x optisk zoom med 4K60fps til konference eller live streaming kamera
* Tenveo UV620A Ultra er en professionel 4K@60FPS PTZ -kamera med et 1/1,8 tommer 8,29MP CMOS -sensor, der fanger ultra - skarp UHD -video med livlige farver, forbedret lav - lys kapacitet og bred dynamisk rækkevidde (WDR).
* Dens 20x optiske zoom med 16x digital udvidelse giver problemfri indramning fleksibilitet, mens det 66,6 graders brede synsfelt kan rumme store rum.
* Med Al - drevet humanoid sporing, POE -support og fuld NDI & Dante av - H kompatibilitet, UV620A ultra muliggør høj {- Kvalitet, lav - latency ip video transmission over netværk {- Perfekt til professionel liveproduktion, BroadCasting, Video Production og Avency IP Videooverførsel over netværk {-} Perfekt til professionel liveproduktion, BroadCasting, Video Production og Avency.

Multi - interface supportUSB+HDMI+SDI+LAN med fuld NDI®HX2og Poe - Ultimate Connectivity Flexibility

UV620A Ultra leverer ultra - lav latenstid (<500µs), broadcast-quality video over IP using Dante AV-H's standards-based SMPTE ST 2110 technology.
Med fuld kompatibilitet på tværs af Dante -økosystemet - inklusive Dante -controller for reel - Tid Routing, DANTE DOMAIN MANAGER TIL SIKKELIG ENTERPRISE DISTRINGING, OG DANTE DIRECTOR for Centralized Management - Kameraet integreres problemfrit i professionel IP -mediearbejder.

Tenveo UV620A Ultra anvender avancerede dybe indlæringsalgoritmer med humanoiddetektion for at levere professionelle - kvalitetssporingsydelse.
Dens AL -processor muliggør præcisionsramme gennem automatisk sammensætningsjustering baseret på emneposition og mængde, mens adaptiv sporing sikrer en jævn forfølgelse af at flytte emner med intelligent hastighedsforudsigelse.
Denne intelligente sporingsløsning med scenebevidsthed for automatisk undgåelse af obstruktion opretholder en konsekvent fokus og optimal indramning, selv i dynamisk, multi - emnemiljøer.

Tenveo designer, værktøjet, producerer og sælger videokonferenceprodukter direkte.
Vi leverer OEM & ODM til vores kunder!
Produktparametre:
| Model nr. | Tevo - Uv620a Ultra |
| Kamera | |
| Sensor | 1/1.8'' |
| Effektive pixels | 8.42MP |
| Videosignaler | HDMI: 4KP60, 4KP59,94, 4KP50, 4KP30, 4KP25, 4KP29,97, 1080p60, 1080p50, 1080i60, 1080i50, 1080p30, 1080p59,94, 1080i59,94, 1080i50, 1080p30, 1080p59,94, 1080i59,94, 1080p29,977, 720p60, 720p59.94; 3g - SDI: 1080p60, 1080p50, 1080p30, 1080p29.97, 1080p59.94, 1080p25; 1080i60, 1080i50, 1080i59.94; 720p60, 720p59,94; |
| Zoom | 20x optisk zoom |
| Linse | f =6.25 mm ~ 125mm |
| Blænde | F1.58 ~ F3.95 |
| Vandret vinkel | 59,6 grad ~ 3,5 grad |
| Lodret vinkel | 35,7 grad ~ 2,0 grad |
| Diagonal vinkel | 66,6 grad ~ 4,0 grad |
| Digital zoom | 16X |
| Videoudgang | USB 2.0, HDMI, RJ45, SDI |
| Signalstandard | NTSC/PAL |
| Kontrolgrænseflade | RS232, RS485, USB, NET |
| Lukker | 1/30s ~ 1/10000s |
| Hvidbalance | Auto, indendørs, udendørs, et skub, manuel, var |
| Baggrundsbelysningskompensation | Støtte |
| Reduktion af digital støj | 3D digital støjreduktion |
| Baud rate | 2400/4800/9600/19200/38400/57600/115200 |
| Kontrolprotokol | Visca, Pelco - D, Pelco - p |
| USB -protokol | UVC 1.1 ~ 1.5 |
| Minimal belysning | 0,5 Lux @ (F1.8, AGC ON) |
| Snr | Større end eller lig med 55 dB |
| Vandret rotation | 350 grader (± 175 grader) 0,1 graders /S-100 grader /s |
| Lodret rotation | 180 grader (± 90 grader) 0,1 grader /S-80 grader /s |
| H&V flip | Støtte |
| Image Freeze | Støtte |
| Poe | Støtte |
| Antal forudindstilling | 255 |
| Forudindstillet nøjagtighed | 0,1 grad |
| IPC -funktioner (IP -kamera) | |
| Video kodningsformat | H.264/H.265/MJPEG |
| Video Stream | Hovedstrøm, understrøm |
| Hovedstrømopløsning | 3840x2160,1920x1080,1280x720 osv. |
| Substrømopløsning | 720x480.320x240 osv. |
| Video bitrate | 32 kbps ~ 20480kbps |
| Bitrate -type | Variabel sats, fast sats |
| Billedhastighed | 50Hz: 1fps ~ 50fps 60Hz: 1fps ~ 60fps |
| Lydkomprimering | AAC, G711A |
| Lydbitrate | 96 kbps, 128 kbps |
| Netværksprotokol | Dante av - H, NDI|HX2, SRT, TCP/IP, HTTP, RTSP, RTMP (S), ONVIF, DHCP, GB/T28181, Multicast; Support Full ND |
| Input/output interface | |
| HD -output | 1xhdmi 1x3g - SDI: BNC Type, 800mvp - p, 75Ω, med til SMPTE 424M Standard |
| Lan | 1XRJ45: 10M/100M/1000M Ethernet -interface |
| Lydgrænseflade | 1-CH: 3,5 mm lydgrænseflade, linje ind 1-CH: 3,5 mm lydgrænseflade, linje ud |
| USB | 1XUSB2.0: Type A. |
| Kommunikationsgrænseflade | 1XRS232 IN: 8PIN MIN DIN, MAX Afstand: 30m, protokol: Visca/Pelco - d/Pelco - p 1XRS232 OUT: 8PIN MIN DIN, MAX Afstand: 30m, Protokol: Visca Network Brug kun 1XRS485: 2PIN PHOENIX PORT, MAX Afstand: 1200m, protokol: VISCA/PELCO - D/PELCO - P |
| Power Jack | JEITA TYPE (DC i 12V) |
| Generisk specifikation | |
| Strømforsyning | DC 12V/2A (max) |
| Strømforbrug | 24W (maks.) |
| Arbejdstemperatur | 0 grader ~ 40 grader |
| Arbejdsfugtighed | 20% -80% RH |
| Butikstemperatur | -20 grader til 60 grader |
| Opbevar fugtighed | 20% -90% RH |
| Produktstørrelse | 156.1*176.4*175,3 mm / 285*217*197mm (før / efter pakning) |
| Produktvægt | 1,51 kg / 2,6 kg (netto / bruttovægt) |
Populære tags: 20x optisk zoom med 4K60fps til konference eller live streaming kamera, Kina, producenter, engros, pris, lav pris, lavet i Kina






