
Lav pris 4K Auto Tracking SDI USB IP 20X PTZ Conference Camera
Specifikationer:
1. 4 k Autosporing med 20x optisk zoom
2. SDI USB IP 20X PTZ Conference Camera
3. udstyret med en Sony 1/2.8 "CMOS -sensor
4. 8.29 megapixels
5. leverer ægte 4K klarhed med naturtro farvefidenskab og skarphed.
- Hurtig levering
- Kvalitetssikring
- 24/7 kundeservice
Produkt introduktion
Lav pris 4K Auto Tracking SDI USB IP 20X PTZ Conference Camera
Udstyret med en Sony 1/2.8 "CMOS -sensor og 8,29 megapixel, Tenveo UVS20A - 4K PTZ -kameraet leverer ægte 4K klarhed med livlig farve tro Klarhed-perfekt til konferencer, live tv-spredning og forelæsningsoptagelse.

Tag din produktion til det næste niveau med intelligent autosporing.
UVS20A - 4Ks indbyggede AI-sporingsmotor identificerer intelligent menneskelige mål, tilpasser sig bevægelse og opretholder indramning, sikrer, at præsentanter forbliver centreret og i fokus overalt.

UVS20A-4K understøtter en omfattende række grænseflader og streamingprotokoller, hvilket gør integration i eksisterende systemer ubesværet.
-Video Outputs: HDMI, USB 3.0, SDI, RJ45 (Support POE+)
--streaming-protokoller: RTSP, RTMP, SRT, NDI®|HX2
-Kontrolgrænseflader: RS232, RS485, USB (UVC), IP
--Kontrolprotokoller: Visca, Pelco-D/P, Onvif, Visca over IP
Uanset om det er til live streaming, fjerntliggende samarbejde eller systemintegration, tilpasser Tenveo UVS20A-4K til dit miljø ubesværet.

Vi er kendt som en af de førende producenter og leverandører i Kina, og vi byder dig nu varmt velkommen til engros vores Advanced Tenveo 4K Auto Tracking SDI USB IP 20X PTZ Conference Camera med lav pris. Ved hjælp af avanceret udstyr og teknologi kan vi forsikre dig om vores udstyrs høje kvalitet og gode ydelse.
| Model nr. | Tevo - UVS20A-4K |
| Billedsensor | Sony 1/2.8 "CMOS |
| Effektive pixels | 8.29MP |
| Optisk zoom | 20x optisk zoom |
| Linse | f =4.95 mm ~ 99mm |
| Blænde | F1.7-F3.7 |
| Vandret vinkel | 51,9 grad ~ 3.0 grad |
| Lodret vinkel | 39,7 grad ~ 2,2 grad |
| Diagonal vinkel | 63,1 grad -3,7 grad |
| Videoformat | 4kp@30/25fps, 2kp@60, 1080p@60/59.94/50/30/29.97/25fps, 720P@60/59.94/50/30 480p@30fps, 240p@30fps |
| Video kodningsformat | H.264, H.265, MJPG, YUY2 |
| Baggrundsbelysningskompensation | Støtte |
| Snr | Større end eller lig med 50 dB |
| Fokus | Auto / manuel |
| Reduktion af digital støj | 2D & 3D støjreduktion |
| Eksponering | Auto / manuel |
| I / O -interface | |
| Videogrænseflader | HDMI, USB3.0, RJ45, SDI |
| Videokomprimeringsformat | H.264, H.265, MJPG, YUY2 |
| Lan | 10m/100 m adaptiv Ethernet -port; Support POE IEEE802.3AF |
| Netværksprotokol | RTSP, RTMP, VISCA over IP, ONVIF, SRT, NDI|HX2 |
| Kontrolprotokol | Visca/pelco - d/pelco - p; Baud Rate: 2400/4800/9600/38400 |
| Kontrolgrænseflade | RS232 (kun input), RS485, USB3.0 (UVC1.1), RJ45 |
| PTZ -parameter | |
| Vandret rotation | 350 grader (± 175 grader) 0,1 graders /S-100 grader /s |
| Lodret rotation | 180 grader (± 90 grader) 0,1 grader /S-80 grader /s |
| Forudindstillet nummer | Brugeren kan konfigurere op til 255 forudindstillinger (10 forudindstillinger efter IR -fjernbetjening) |
| Generel parameter | |
| Operationssystemer | Windows 10, Windows 11or højere; Android, Mac OS ™ 10.10 eller højere, Linux (krævet for at støtte UVC.) |
| Indgangsspænding | DC 12V |
| Indgangsstrøm | 2,0a (maks.) |
| Strømforbrug | 24W (maks.) |
| Butikstemperatur | -20 grad til 60 grader |
| Opbevar fugtighed | 20% -90% RH |
| Arbejdstemperatur | 0 grader til 40 grader |
| Arbejdsfugtighed | 20% -80% RH |
| Dimension (W*H*D) | 166*165*170mm/ 285*217*197mm (før/ efter pakning) |
| N.W. / G.W. | 1,6 kg/ 2,8 kg (netto/ bruttovægt) |
Populære tags: Lav pris 4K Auto Tracking SDI USB IP 20X PTZ Conference Camera, Kina, producenter, engros, pris, lav pris, lavet i Kina





