USB 4K-webkamera med indbygget mikrofon
Model: TEVO-VA4K
2,2 mm vidvinkelobjektiv
Kompakt alt-i-en design
Plug & Play USB-forbindelse
1/2,3 CMOS-sensor (SONY IMX377)
11,10 megapixel
Ai Auto Framing på 2K-opløsning, fortsæt med at spore og fokusere på højttaleren
4K(3840 x 2880), 2K(2560*1440), 1080P(1920*1080) billedkvalitet
Indbygget 1 omni directional mikrofon og 1 højttaler
124 grader bredt synsfelt uden forvrængning
Kompatibel med enhver videokonferencesoftwareapplikation og cloud-tjeneste
- Hurtig levering
- Kvalitetssikring
- 24/7 kundeservice
Produkt introduktion
Tenveo VA4K 11MP 4K WebcamAi Auto Framing på 2K 124 graders FOV USB Type-C med mikrofon og højttaler Living Broadcast Videoopkald Konference PC Web












Tenveo VA4K er et konferencekamera designet til Huddle-rum og små konferencelokaler. Med 1/2,3 CMOS-sensor (SONY IMX377), 2,2 mm linse, 124 graders ultrabredt synsfelt gør VA4K alle i mødelokalet tydeligt synlige. 4K UHD optisk linse giver ekstraordinær videokvalitet for at forbedre ansigt-til-ansigt samarbejde. Integreret lyd er optimeret til små rum og leverer en enestående lydoplevelse. Omni directional mikrofon og højttaler hjælper med at sikre, at lyden er lige så god, som de ser ud. Med et kompakt alt-i-en-design, USB plug and play og fungerer ganske enkelt med enhver videokonferencesoftwareapplikation og cloud-tjenester.
| Model | TEVO-VA4k |
| Navn | Lyd og video alt i ét webcam |
| Billedsensor | 1/2,3 CMOS-sensor (SONY IMX377) |
| Linse | 2,2 mm bred synsvinkel |
| Effektiv pixel | 11,10 megapixel |
| Zoome | Fast fokus |
| Grænseflade | Micro USB2.0 |
| Videokomprimeringsformat | MJPEG,YUV |
| Opløsning | 4K(3840 x 2880), 2K(2560*1440),1080P(1920*1080) |
| Synsfelt | Diagonal: 124 grader, Vandret: 112 grader, Lodret: 82 grader |
| Minimum belysning | 350 lux |
| Strømforsyning | USB strømforsyning, 5V, 70mA |
| Mikrofon | Indbyggede 2 omni-retningsbestemte mikrofoner |
| Højttaler | Indbygget 2 højtalere |
| MOD | 50 cm |
| Hvidbalance | Auto |
| FPS | Maks. 30 fps (MJPG) |
| Kabellængde | 3m |
| Support system | Windows:10, 8.1, 8, 7 og macOS 10.12-10.14,OS X 10.8-10.11,Mac OS X10.0-10.7 |
| Kompatibel software | Zoom, Blue Jeans, Broadsoft, Starleaf, Pexip, Vidyo, Google Hangouts, Go to Meeting osv. |
| Tilbehør | USB-kabel, Brugervejledning |
| Strømforbrug | 2w |
| Højttaler frekvens | 20Hz-20KHz |
| Impedans | 4Ω |
| Maksimal output | 85dB |
| Retning af mikrofon | Omnidirektionel |
| Følsomhed | -33dBFS |
| Mikrofon frekvens | 20Hz-20KHz |
| Optag rækkevidde (radioer) | 3m |
| Produktstørrelse | 262(B)×85,5(D)×110(H)mm |
| Produktets vægt | 0.33 g |
Populære tags: usb 4k webcam med indbygget mikrofon, Kina, producenter, engros, pris, lav pris, lavet i Kina










