Konferenceudstyr HDMI VIDEO PTZ CAMERA 10X Optisk zoom
Model: tevo-vhd10u
* 10x optisk zoom
* 63 graders diagonal vinkel
* 1/2.8''Sony CMOS -sensor, 2,38 mega pixel, 1080p@60fps
* HDMI USB -videoudgange
* Præcis, glat og lydløs PTZ -bevægelse (PAN: 350 grad, tilt: 180 grad)
* 2D og 3D NR
* Forudindstillet: 10 via IR -fjernindstilling (256 via Rs232)
* Support VISCA, PELCO-P og PELCO-D Protocol, RS232/RS485/IP/IR-fjernbetjening
* Support desktop placering, loftsmontering, vægmontering og stativmontering (omvendt monterbar)
* Kompatibel med mest førende videokonferencesoftware og platform
- Hurtig levering
- Kvalitetssikring
- 24/7 kundeservice
Produkt introduktion
Tenveo Conference Equipment - USB3. {2}}/HDMI 10X Optical Zoom FHD 1080p 60fps PTZ Conference Camera

Opgrader din virtuelle samarbejdserfaring medTenveo USB3. 0/HDMI 10X Optisk zoom FHD 1080p 60fps PTZ Conference Camera.Den professionelle løsning til at fange fantastiske visuals under videokonferencer, gruppetræning, uddannelsessessioner.

【10𝐗 𝐎𝐩𝐭𝐢𝐜𝐚𝐥 𝐙𝐨𝐨𝐦 𝐂𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐞 𝐂𝐚𝐦𝐞𝐫𝐚】 Tenveo VHD10upro -kamera bruger en CMOS -sensor, der leverer 1080p FHD 60FPS True Image og kan vise hele billedet glat med den brede visningsvinkellinse. Med det hurtige og præcise autofokus kan du frit zoome ind på alle detaljer, du vil præsentere. Der er ingen tvivl om, at konferencesystemet har den bedste ydelse til lille konferencezoom.

【𝐒𝐦𝐨𝐨𝐭𝐡 𝐚𝐧𝐝. Det understøtter også 10 forudindstillinger, der indstilles gennem IR -fjernbetjeningen og er tilgængelig til at konfigurere op til 255 forudindstillinger via RS232 og RS485 -grænseflader til professionel kontrol. Den praktiske måde kunne hurtigt kontrollere PTZ-kameraet, vippe, zoome og flytte til den forudindstillede position for nærbillede.

【𝐌𝐮𝐥𝐭𝐢𝐩𝐥𝐞 𝐂𝐨𝐧𝐧𝐞𝐜𝐭𝐢𝐨𝐧𝐬 𝐎𝐩𝐭𝐢𝐨𝐧𝐬】 Tenveo Video Conferencing Camera understøtter videoudgangskanaler inklusive USB3. 0 og HDMI. Forbind problemfrit til populære videokonferenceplatforme som Skype, Zoom, OBS og YouTube gennem USB3. 0 eller HDMI. I mellemtiden kan det samtidig udsende max 1080p@60FPS -video fra HDMI Live Streaming (MJPG/H.264/H.265). Det er en perfekt løsning til små eller mellemstore gruppevirksomheder online møder.

【𝐔𝐧𝐢𝐯𝐞𝐫𝐬𝐚𝐥 𝐂𝐨𝐦𝐩𝐚𝐭𝐢𝐛𝐢𝐥𝐢𝐭𝐲 𝐚𝐧𝐝 𝐒𝐨𝐟𝐭𝐰𝐚𝐫𝐞 𝐒𝐮𝐩𝐩𝐨𝐫𝐭】 PTZ -kameraet kan være kompatibelt med den aktuelle populære video/møde -software, herunder Zoom, Skype, YouTube, Facebook Messenger, Teams, FaceTime, Google Hangout, OBS, Google Meet og så videre. Det understøtter Windows 7/8.1/10, Mac OS 10.10, Linux, Android eller højere. Streamingkameraet er også vidt brugt på videoopkald, videokonferencer, onlinekurser, kirke live-udsendelser, college-forelæsning, tele-medicin, fjernuddannelse, fjerntillid, fjernundervisning osv.

【𝐕𝐚𝐫𝐢𝐨𝐮𝐬 𝐈𝐧𝐬𝐭𝐚𝐥𝐥𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐎𝐩𝐭𝐢𝐨𝐧𝐬】 Konferencens webcam understøtter desktop, monitor, stativ, væg eller loftsmontering (vægmontering og monteringsskruer inkluderet).

| Model nr. | Tevo-vhd10u |
| Sensor | 1/2.8''Sony CMOS |
| Effektive pixels | 2,38 mega pixel |
| Videosignaler | 1080p@60/50/30/25fps, 720p@60/50/30/25fps |
| Zoom | 10x optisk zoom |
| Linse | f =5. 76-46. 09mm |
| Blænde | F1.8-2.6 |
| Vandret vinkel | 54.7 grad (w) -6. 8 grad (t) |
| Lodret vinkel | 30,8 grad (w) -3. 8 grad (t) |
| Diagonal vinkel | 62,8 grad (w) -7. 8 grad (t) |
| Videoudgang | USB 3. 0, HDMI |
| Video kodningsformat | H.264, H.265, MJPG, YUY2 |
| Videoopløsning | 1080p (1920 *1080) osv |
| Signalstandard | NTSC/PAL |
| Forudindstillet position | Brugeren kan konfigurere op til 255 forudindstillinger (10 forudindstillinger efter IR -fjernbetjening) |
| Kontrolgrænseflade | Rs -232 (kun input), Rs -485, USB |
| Lukker | 1/30s -1/10000s, Auto |
| Baud rate | 2400/4800/9600/38400bps |
| Kontrolprotokol | Visca, Pelco-D, Pelco-P (Rs -232, Rs -485) |
| USB -protokol | UVC1.1 |
| Minimal belysning | 0. 1lux |
| Snr | Større end eller lig med 50 dB |
| Vandret rotation | 35 0 grad (± 175 grad) 0,1 grader /s -100 grad /s |
| Lodret rotation | 18 0 grad (± 90 grader) 0,1 grader /s -80 grad S |
| Strømforsyning | DC 12V/2A |
| Strømforbrug | 12W |
| Arbejdstemperatur | 0 grad til 40 grad |
| Arbejdsfugtighed | 20% -80% RH |
| Butikstemperatur | -20 grad til 60 grad |
| Opbevar fugtighed | 20% -90% RH |
| Produktstørrelse | 247.1*152*169,6 mm / 285*217*197mm (før / efter pakning) |
| Produktvægt | 1,37 kg / 2,45 kg (netto / bruttovægt) |
Populære tags: Konferenceudstyr HDMI VIDEO PTZ CAMERA 10X Optisk zoom, Kina, producenter, engros, pris, lav pris, lavet i Kina













