
Vidvinkel kamera Usb
4K-opløsning USB2.0 videoudgang
Panorering: {{0}} grader Hældning: 0 grader ~120 grader
124 grader Fast fokus vidvinkel
RS-232, RS-485, IR-fjernbetjening
1/2,7" HD Color CMOS 8 megapixel
Overlegen kvalitet med fuldglasmateriale
- Hurtig levering
- Kvalitetssikring
- 24/7 kundeservice
Produkt introduktion
Vidvinkelkamera USB TEVO-UHD4K


Produktoversigt over vidvinkelkamera USB:
Pan Tilt-kamera med fast fokus
Slankt og intelligent design
Plug & Play USB2.0-forbindelse
Krystalklar HD1080P billedkvalitet
Nøjagtig, glat og lydløs PTZ-bevægelse
Forudindstillet: 9 via IR fjernbetjening (256 via RS232)
1/2,7 tommer høj kvalitet, 8,29 MP (16:9) CMOS-sensor
Overlegen kvalitet med fuldglasmateriale
124 grader bredt synsfelt uden videoforvrængning
Støtte loftmontering, vægmontering og stativmontering (kan monteres omvendt)
2D og 3D NR for den bedste videokvalitet under forskellige lysforhold
Understøtter Visca, Pelco-P og Pelco-D protokol, RS232/RS485 kamerakontrol
Kompatibel med de fleste førende videokonferencesoftware og -platforme



| Model nr. | UHD4K |
| Sensor | 1/2.8''SONY CMOS |
| Effektive pixels | 8,29 megapixel |
| Videosignaler | 4K@30/25fps,2K@30/25fps,1080p@30/25fps |
| Zoome | 5x digital zoom |
| Linse | f=2,2 mm |
| Blænde | F1.8 |
| Vandret vinkel | 124 grader |
| Lodret vinkel | 71 grader |
| Diagonal vinkel | 116 grader |
| Video output | USB 2.0 |
| LAN | / |
| Netværksprotokol | / |
| Videokodningsformat | MJPEG, YUY2 |
| Video opløsning | 4K(3840*2160) osv |
| Signalstandard | NTSC/PAL |
| Forudindstillet position | Brugeren kan indstille op til 64 forudindstillinger (10 forudindstillinger med IR-fjernbetjening) |
| Kontrolgrænseflade | RS-232 (kun input), RS-485, USB |
| Lukker | 1/30S-1/10000S, Auto |
| Baud rate | 38400/9600bps |
| Kontrolprotokol | VISCA, PELCO-D, PELCO-P(RS-232, RS485) |
| USB-protokol | UVC1.1 |
| Minimal belysning | 0.1Lux |
| SNR | Større end eller lig med 50dB |
| Vandret rotation | 350 grader (±175 grader) 0,1 grader /s-100 grader /s |
| Lodret rotation | 180 grader (±90 grader) 0.1 grad /s-80 grad s |
| Strømforsyning | DC 12V/2A |
| Strømforbrug | 12W |
| Arbejdstemperatur | 0 grad ~+50 grad |
| Arbejdsfugtighed | 0~95 % RF |
| Produktstørrelse | 212*160*172mm/260*217*197mm (før/efter pakning) |
| Produktets vægt | 1,25 kg/2,05 kg (netto / bruttovægt) |
Populære tags: vidvinkel kamera usb, Kina, producenter, engros, pris, lav pris, lavet i Kina




