Lyd og video alt sammen i et webkamera TEVO-VA200Pro
Aug 11, 2020


| Model | TEVO-VA200 Pro |
| Navn | Audio og video alt i et webcam |
| Billedsensor | 1 / 2.7 CMOS-sensor (OV2710) |
| Linse | 2,2 mm bred synsvinkel |
| Effektiv pixel | 2,10 megapixel |
| Zoom | Fast fokus |
| Interface | Micro USB2.0 |
| Videokomprimeringsformat | MJPEG, YUV |
| Løsning | 1920×1080 |
| Vandret synsvinkel | 112° |
| Minimum belysning | 350Lux |
| Strømforsyning | USB strømforsyning, 5V, 70mA |
| Mikrofon | Indbyggede 2 Omni retningsbestemte mikrofoner |
| Højttaler | Indbyggede 2 højttalere |
| MOD | 50 cm |
| Hvidbalance | Auto |
| FPS | Maks 30 fps (MJPG) |
| Kabellængde | 3m |
| Support system | Windows: 10, 8.1, 8, 7 og macOS 10.12 ~ 10.14 、 OS X 10.8 ~ 10.11 、 Mac OS X10.0 ~ 10.7 |
| Kompatibel software | Zoom, Blue Jeans, Broadsoft, Starleaf, Pexip, Vidyo, Google Hangouts, Gå til møde osv |
| tilbehør | USB-kabel, brugervejledning |
| Strømforbrug | 2w |
| Højttalerfrekvens | 20Hz ~ 20KHz |
| Impedans | 4Ω |
| Maksimal output | 85 dB |
| Retning af mikrofon | Omnidirektionel |
| Følsomhed | -33dBFS |
| Mikrofonfrekvens | 20Hz ~ 20KHz |
| Afhentningsområde (radioer) | 3m |
| Produktstørrelse | 262 (B) × 85,5 (D) × 110 (H) mm |
| Produktvægt | 0.33 g |





