Full HD 1080p USB Video Conference kamera til Mødelokale (Modul-System-HD9620)
Mar 25, 2017
Model NR .: Modul-System-HD9620
Video: Video
Farve: Sølv
Leveringstid: 2 dage efter betaling
Effektive Pixels: 2.1 megapixel
Signal System: 1080P / 30 720p / 30
Camera Control indgang: RS-232C / RS-422
Transport Pakke: webcam optisk zoom boksen Farve med PE Foam, Stærk Carton internationale standard Packing
Oprindelse: Kina
Type: Videokonference
Kommunikation: Wired
Sensor: 1 / 2,8" Exmorcmos
Linse: 10 x optisk
Indbygget videoudgang: USB 2.0
Varemærke: Tenveo
Specifikation: CE, FC, ISO9001: 2008
Produkt oversigt:
TENVEO kombinerer 1080P høj digital videoudgang med bekvemmeligheden af tradition USB 2.0, der giver ideelle videokonference løsning til markedsføring. USB 2.0 videokonference kamera, med 2,1 MP farve CMOS-sensor, output med høj opløsning billedkvalitet image, som nå til 1080P / 30 og 720p / 30. Støtte RS232C og RS422 fjernbetjening (SONY VISCA, PELCO P / D-protokol) interface, for alle kameraindstillinger og pan / tilt / zoom fjernbetjening høj hastighed kontrol kommunikation drift, multifunktionelle PTZ indstilling.
Ansøgning Field:
TENVEO USB videokonference kamera 2.0 HD giver en ideel skræddersyet løsning til remote videokonference, fjernundervisning, fjernbetjening medicinsk og Internet kommunikation og så videre, fra åbne arbejdsrum til privat kontorlokaler og konferencerum.
Produktegenskaber:
1. Vedtagelsen 2.1 MP effektive pixels, 1 / 2,8" Exmor CMOS,
2. Video Format: 1080P / 30 720P / 30
3. USB 2.0-interface, nem installation og drift
4. USB 2.0 interface, adgang styre PTZ og ZOOM
5. Internationalt banebrydende ultra-lydløs motor teknologi, der gør PTZ vende lydløst
6. 64 presets og 255 adresser kaskader udvidelse protokol
7. Indenlandsk Initiativ VISCA og PELCO P / D-protokol automatisk identifikation teknologi, ingen grund til at ændre koden eller menu
8. Original designet auto flip-teknologi (desktop / loft montering)
Teknologi Parametre:
| M odel | Modul-System-HD9620 |
| Sensor | 1 / 2,8" Exmor CMOS |
| Effektive pixels | 2.1MP |
| videoformat | 1080p30, 720P30 |
| ZOOM | 20 X optisk 12x digital zoom |
| Angle synsfelt | 355 ° |
| Fokus | Auto / Manual |
| Min. Belysning | 0.25Lux på F1.2 |
| Hvidbalance | Auto / Manual |
| S / N Ratio | > 50 dB |
| Elektronisk Shutter | 1 / 1-1 / 10.000 s |
| Digital støjreduktion | / |
| Back-light Erstatning | Tænd sluk |
| Preset | 64 |
| Kontrol Terminal | RS-232C / RS-485 |
| protokol Kontrol | VISCA, PELCO-P / D |
| Video output-grænseflade | USB 2.0 |
| operation Temperatur | 0-50 |
| Strøm | DC12V |
| Strømforbrug | 12W |
| Vægt | 1,4 kg |
Vores tjenester:
1, 2 år garanti
2, OEM-tjenester
3, Hurtig levering (2 dage efter betaling modtaget)
4, TT / Paypal acceptabelt
TENCEO Industrial Co., Ltd blev grundlagt i 2002, professionel producent af videokonference kamera, med CE, FCC, ISO9001: 2008 certificering. Vi forpligter os til at levere hi-tech, høj kvalitet og humaniseret videokonferencer løsninger. OEM er tilgængelig.
Håber at samarbejde med dig!
Tilføj .: Room511-514, Fengtian Ny tech bygning, North Xuegang Road, Longhua ny dist. Shenzhen.CN.
Tlf: 86-13657740706
Fax: 86-755-85258499
Whatsapp: 008613657740706
SKYPE:
Rachel Liang (008613657740706)
QQ: 451810239
WeChat: 13657740706

