Bluetooth Conference mikrofon højttalertelefon
Model nr .:Tevo=/1} M6B
* USB/Bluetooth/Wireless/3,5 mm Jack
* Bygget i 8 omnidirectional mikrofoner med høj tro
* 6m stemme pickup radius
* 8000mAh batteri
* 2 Ekspansionsmusik er tilgængelige (3 meter stemme pickup radius)
- Hurtig levering
- Kvalitetssikring
- 24/7 kundeservice
Produkt introduktion
Tevo - M6b Bluetooth Conference Microphone Speakerphone
For små til mellemstore konference zoom

8x 36o graders smart mikrofonarray, 6m stemme afhentningsradius
Tevo - M6B Conference Bluetooth -højttalertelefon, med bygget - i 8 Array 360 graders omnidirektionelle mikrofoner, fanger lyd fra alle retninger og med en bygget - i 5W højttaler, giver klar stemmekvalitet, hvilket giver deltagere til at høre mere tydeligt under møder.
8000mAh batteri
8000mAh større kapacitetsbatteri understøtter 13 timers opkaldstid, som kan holde alt sammen - dagmøde på en enkelt opladning.


USB, Bluetooth, Wireless Dongle Connection
USB, Bluetooth, Wireless Dongle og AUX 4 måder til forbindelser til smartphone, pc, bærbar computer og andre enheder. Uanset om du er hjemme eller på en forretningsrejse, er denne professionelle Bluetooth -konferencehøjttalertelefon altid viet til at hjælpe dig med at realisere Long - afstand af afstand og høj- kvalitetsopkald, hvilket gør konference eller forretningsmøder lettere!
Universel kompatibilitet
Kompatibel med enhver videokonferencesoftwareapplikation og cloud -tjenester.

| Model nr. | Tevo - M6b USB / Bluetooth -højttalertelefon |
| Bluetooth | BT5.0 |
| Batteri | 8000mAh (bygget - i lithiumbatteri); Musiktid (op til 13 timer); Hurtigste opladningstid: 3 timer; Regelmæssigt opladningstid op: 6 timer (support PD2.0/3.0 opladning, med maksimal effekt op til 18W) |
| Forbindelsestype | USB/Bluetooth/Wireless/3,5 mm Jack (Daisy - kædeversion har 2x3,5 mm jack) |
| Mødelokale størrelse | 15-30㎡ |
| Møde med | Op til 15 deltagere |
| Pickup -serie | 6 meter (19,68 fod) |
| Mikrofoner | Bygget i 8x mikrofoner |
| Mikrofontype | Omni - retningsbestemt (360 graders afhentningsområde) |
| Mikrofonfølsomhed | -38db |
| Støjreduktion | Ja |
| Fuld duplex -lyd | Ja |
| AEC | Ja |
| Frekvensområde | 100Hz til 20 kHz |
| Højttaler | 5W/110dB |
| Interface | 1 x type - c, 1x 3,5 mm lydport, 2x3,5 mm port til ekspansionsmusik |
| Systemkrav | Windows 7/8/10 eller derover, MacOS 10.7 eller derover, Chrome OS V29.01547 eller derover |
| Ansøgningsstøtte | Software: Skype, FaceTime, Zoom, Microsoft Teams, Hangouts, OBS, XSplit osv. |
| Arbejdstemperatur | -10 grad -+45 grad |
| Opbevaringstemperatur | -10 grad -+45 grad |
| Opbevaringsfugtighed | 20% - 90% RH (ikke-kondensering) |
| Arbejdsfugtighed | 20% - 80% RH (ikke-kondensering) |
| Strømforsyning | 5V /3A eller 9V /2A |
| Produktstørrelse | 143mm*143mm*75mm/261*191*126mm (før/efter pakning) |
| Produktvægt | 1,02 kg /1,67 kg(net / bruttovægt 带扩展麦) (ekspansionsmusik inkluderet) |
Populære tags: Bluetooth Conference mikrofon højttalertelefon, Kina, producenter, engros, pris, lav pris, lavet i Kina












