
Omnidirektionel videokonferencemikrofon
Daisy Chain USB-højttalertelefon;
Afhentningsområde 5 plus 5 meter:
8 Microphpone-array, Full-Duplex Audio & 360 graders Mics Array;
Støt live møder med 8-10 mennesker på 20 kvadratmeter;
Krystalklare samtaler under alle konferenceopkald;
Automatisk støjreduktion & ekko-annullering;
Multiforbindelser til dine enheder via USB og AUX lydstik;
Vind 7/8/10, Mac OS *10.9 eller højere, Chrome OS, Linux, Android, IOS osv.;
- Hurtig levering
- Kvalitetssikring
- 24/7 kundeservice
Produkt introduktion
Professionel højttalertelefon 360 graders stemmeoptagelse USB-mikrofon 10M TEVO-NA200EX

Daisy Chain/Brug Alone Ideel til mødelokaler – TEVO-NA200EX højttalertelefon har daisy chain-funktioner, cascading 1 konferencehøjttalere udvider dit effektive møderum i høj grad og leverer fremragende lyd til samarbejdskonferencer. Det er en ny opgradering baseret på M2 under hensyntagen til vores kunders behov. Det bedste er, at du ikke kun kan tage NA200 plus NA200S med til et større møde, så flere deltagere kan deltage i konferenceopkaldet, men bruge alene til 2 små rum som to M2-højttalere.
Ai Voice Algorithm & Auto-Adjusting Pickup Tech – Skype-højttalertelefon anvender den AI-baserede VoiceIA-algoritme for at eliminere støj i overensstemmelse med miljøets dynamik, effektivt undertrykke ekko, så for at filtrere omgivende støj i åbne miljøer, hvilket sikrer dig en suveræn fordybende lyd. I mellemtiden er NA200EX-højttaleren udstyret med et digitalt mikrofonsystem med høj følsomhed, som kan identificere afstanden til lydkilden og automatisk justere lydstyrken for at realisere selvlydstyrkebalancen.
Fuld-dupleks lyd og 360 graders Mics Array NA200EX højttalertelefon understøtter dobbelt tale. Hjælp dig med at holde en flerpartskonference hvor som helst uden at bekymre dig om afstand blokerer din fælles kommunikation med dine forretningspartnere for at få et vellykket opkald. NA200EX højttalertelefon udstyret med 8 højfølsomme MEMS digitale omnidirektionelle mikrofoner for at sikre, at alle bliver hørt under telekonferencen, hvilket er forskelligt fra det traditionelle enkeltmikrofondesign, der opnår ægte 360 graders pick-up.
Høj kompatibilitet og flere forbindelser NA200EX bærbar højttalertelefon er kompatibel med forskellige enheder, software/apps. Uanset om du bruger windows7/8/10, Mac OS, Android eller IOS, kan konferencehøjttaler nemt tilsluttes. NA200EX højttalertelefon understøtter også almindeligt anvendte softphones som Zoom, Skype for business, WebEx, Google Hangout og etc.
Led-indikatordesign & bærbar størrelse m/etui Med stråledannende teknologi identificerer NA200EX nøjagtigt positionen af de personer, der taler, og angiver stemmer i forskellige vinkler gennem LED-lys. Mere, ringlyset vil tydeligt fortælle dig lydstyrken, strømstyrken og forbindelsesstatus for NA200-serien. I betragtning af afvisningen af forretningsmænd, kommer NA200EX konferencehøjttalertelefon med et beskyttende etui, så det nemt kan bæres rundt! BARE medbring NA200EX højttalertelefon til kontoret/hjemmet eller når du rejser!

Professionel trådløs højttalertelefon 360 graders stemmeoptagelse USB-mikrofon pris og specifikation som nedenfor:


Kan daisy chain 1 stk udvidelseshøjttalertelefoner (med RJ45-kabel) og forstørre afhentningsafstanden op til 10m.
Udvidelseshøjttalertelefonen er tilvalg.

1. Levering:
For prøveordrer har vi produkter på lager; forsendelse samme dag, når vi modtager ordren;
For indkøbsordre sender vi inden for 3-7 arbejdsdage;
2. Emballage:
Skum emballage indeni; standard kartonemballage udenfor.

Virksomhedsoplysninger

Kontakt os venligst, hvis du er interesseret i professionel højttalertelefon 360 graders stemmeoptagelse USB-mikrofon Pris 10 mio.
Tekniske specifikationer for TEVO-NA200EXlydkonferencesystem:
| Model | TEVO-NA200EX |
| Mødelokale | 5m (16,4 fod) plus |
| Pickup rækkevidde | 5 plus 5 meter |
| Mikrofon frekvensrespons | 100Hz-22KHz |
| Indbygget mikrofon | 4 |
| Bluetooth | Ingen |
| Max output | 85dB |
| Højttalerfrekvensrespons: | 100Hz-22KHz |
| Fuld duplex | √ |
| Støjdæmpning | √ |
| Automatisk forstærkningskontrol | √ |
| Strømforsyning: | AC100~240V, 50-60Hz, 12W |
| Arbejdstemperatur | 0 grad -50 grad (driftstilstand) |
| Fugtighed | 20 procent -85 procent |
| OS Support | Windows / Android / iOS / Linux |
| tilbehør | 1x konference højttalertelefon ; 1x garantikort |
| Interface | 1x type-B interface; 1x RJ45 netværksinterface; 1x Line in/Line out interface |
| Strømforsyning | Strøm via USB (5v/500mA), indbygget 5200mAH lithiumbatteri; |
Populære tags: omnidirektionel videokonferencemikrofon, Kina, producenter, engros, pris, lav pris, lavet i Kina




