FHD bedste webcams til videokonferencer i 2020
Model: TEVO-VA200 Pro
Navn: Lyd og video alt i ét webcam
Billedsensor: 1/2,7 CMOS-sensor (OV2710)
Zoom: Fast fokus
Opløsning: 1920×1080
Interface: Mikro USB2.0
Objektiv: 2,2 mm bred synsvinkel
Effektiv pixel: 2,10 megapixel
Videokomprimeringsformat: MJPEG, YUV
Strømforsyning: USB-strømforsyning, 5V, 70mA
Indbyggede 2 omni-retningsmikrofoner og 2 højttalere
Vandret synsvinkel: Diagonal: 124 grader, Vandret: 112 grader, Lodret: 82 grader
Supportsystem: Windows:10, 8.1, 8, 7 og macOS 10.12-10.14,OS X 10.8-10.11,Mac OS X10.0-10.7
Kompatibel software: Zoom, Blue Jeans, Broadsoft, Starleaf, Pexip, Vidyo, Google Hangouts, Go to Meeting osv.
- Hurtig levering
- Kvalitetssikring
- 24/7 kundeservice
Produkt introduktion







| Model | TEVO-VA200 Pro |
| Navn | Lyd og video alt i ét webcam |
| Billedsensor | 1/2,7 CMOS-sensor (OV2710) |
| Linse | 2,2 mm bred synsvinkel |
| Effektiv pixel | 2,10 megapixel |
| Zoom | Fast fokus |
| Interface | Micro USB2.0 |
| Videokomprimeringsformat | MJPEG,YUV |
| Løsning | 1920×1080 |
| Vandret betragtningsvinkel | Diagonal: 124 grader, Vandret: 112 grader, Lodret: 82 grader |
| Minimum belysning | 350 lux |
| Strømforsyning | USB strømforsyning, 5V, 70mA |
| Mikrofon | Indbygget Omni directional mikrofon |
| Højttaler | Indbyggede højtalere |
| MOD | 50 cm |
| Hvidbalance | Auto |
| FPS | Maks. 30 fps (MJPG) |
| Kabellængde | 3m |
| Support system | Windows:10, 8.1, 8, 7 og macOS 10.12-10.14,OS X 10.8-10.11,Mac OS X10.0-10.7 |
| Kompatibel software | Zoom, Blue Jeans, Broadsoft, Starleaf, Pexip, Vidyo, Google Hangouts, Go to Meeting osv. |
| tilbehør | USB-kabel, Brugervejledning |
| Strømforbrug | 2w |
| Højttaler frekvens | 20Hz-20KHz |
| Impedans | 4Ω |
| Maksimal output | 85dB |
| Retning af mikrofon | Omnidirektionel |
| Følsomhed | -33dBFS |
| Mikrofon frekvens | 20Hz-20KHz |
| Optag rækkevidde (radioer) | 3m |
| Produktstørrelse | 262(B)×85,5(D)×110(H)mm |
| Produktets vægt | 0.33 g |
Populære tags: fhd bedste webcams til videokonferencer i 2020, Kina, producenter, engros, pris, lav pris, lavet i Kina









