12x zoom 4K videokonference kamera med HDMI USB Poe ndi
Model nr .:TEvo=/1 }vl12u ndi
* 12x optisk zoom
* Sony IMX 415 1/2.8 "CMOS Sensor, 8.29 Mega Pixel
* UHD4K -billedkvalitet, bred vinkel
* HDMI USB, RJ45 Videoudgang (Support Poe & IP Streaming)
* Præcis, glat og lydløs PTZ -bevægelse (PAN: 350 grad, tilt: 180 grad)
* 2D og 3D NR for bedste videokvalitet under forskellige lysforhold
* Forudindstillet: 10 via IR -fjernindstilling (256 via Rs232)
* Support Visca, Pelco - P og Pelco - D -protokol, RS232/RS485/IP/IR -fjernbetjening
* Netværksprotokol: NDI|HX2, SRT, TCP/IP, HTTP, RTSP, RTMP, ONVIF, DHCP, Multicast osv.
* Support desktop placering, loftsmontering, vægmontering og stativmontering (omvendt monterbar)
* Support POE/NDI: Kan strøm, kontrollere, konfigurere og forhåndsvise video over et Ethernet -kabel.
- Hurtig levering
- Kvalitetssikring
- 24/7 kundeservice
Produkt introduktion

VL12U 4K -kamera er udstyret med POE, USB3.0, Sony Sensor, virkelig 4K -objektiv, 12x optisk zoom og en ultra - HD -billedsystem. Det leverer skarp video, enestående farve og enestående optisk nøjagtighed. Dens byggede - i AL -teknologi optimerer lysbalance for at understrege ansigter og gengive naturlige - ser hudfarver, selv under dæmpning eller baggrundsbetingelser. Derudover giver 12x optisk zoom med 70,82 graders bred vandret vinkel mulighed for let at imødekomme behovene hos mellemstore til store - -størrelseslokaler.





| Model nr. | Vl12U ndi |
| Billedsensor | Sony imx 415 1/2.8 "CMOS |
| Effektive pixels | 8.29MP, 16: 9 |
| Videoformat | HDMI (4KP@30/25fps, 1080p@60/50/30/25fps, 720p@60/50/30/25fps); USB3.0 (3840*2160p@30fps, 2560*1440p@30fps, 1920*1080p@30fps, 1280*720p@30fps, 640*480p@30fps, 320*240p@30fps; yuy2/nv12/h.264/h.265/mJpg) |
| Optisk zoom | 12x zoom |
| Linse | f =3.9-46.8 mm |
| Blænde | F1.6-F2.8 |
| Vandret vinkel | 70,82 grad (W) -6,48 grad (T) |
| Lodret vinkel | 47,72 grad (W) -73,66 grad (T) |
| Diagonal vinkel | 78,58 grad (W) -7,42 grad (T) |
| Baggrundsbelysningskompensation | Støtte |
| Snr | >50db |
| Fokus | Auto / manuel |
| Reduktion af digital støj | 2D & 3D støjreduktion |
| Eksponering | Auto / manuel |
| Videogrænseflader | HDMI, USB3.0 C, RJ45 |
| Videokomprimeringsformat | H.264, H.265, MJPG, YUY2 |
| Lan | 10m/100 m adaptiv Ethernet -port; Support POE IEEE802.3AF |
| Netværksprotokol | Ndi|Hx2, RTSP, RTMP, ONVIF, GB28181; Support Visca over IP |
| Kontrolprotokol | Visca/pelco - d/pelco - p; Baud Rate: 38400/9600/4800/2400 |
| Kontrolgrænseflade | RS232 (kun input), RS485, USB3.0 C (UVC1.1), RJ45 |
| Pan/Tilt -rotation | ± 175 grad, -90 grad-+90 grad |
| Pan -kontrolhastighed | 0.1 -80 grad /sek |
| Tilt kontrolhastighed | 0.1 -60 grad /sek |
| Forudindstillet nummer | Brugeren kan konfigurere op til 255 forudindstillinger (10 forudindstillinger efter IR -fjernbetjening) |
| Operationssystemer | Windows 7, Windows 8.1, Windows 10, Windows 11; Android, Mac OS ™ 10.10 eller højere, Linux (krævet for at støtte UVC.) |
| Indgangsspænding | DC 12V |
| Indgangsstrøm | 2,0a (maks.) |
| Strømforbrug | 13W (maks.) |
| Butikstemperatur | -20 grader til 60 grader |
| Opbevar fugtighed | 20% -90% RH |
| Arbejdstemperatur | 0 grader til 40 grader |
| Arbejdsfugtighed | 20% -80% RH |
| Dimension (W*H*D) | 171.6*192.6*171,6 mm/ 260*217*197mm (før/ efter pakning) |
| N.W. / G.W. | 1,35 kg/ 2,05 kg (netto/ bruttovægt) |
| Tilbehør | 1 x kamera; 1 x USB -kabel; 1 x strømadapter; 1x IR -fjernbetjening; 1 x vægmontering; 1 x manuel |
| Mfg. Garanti | 3 års standard dele og arbejdsgaranti |
Populære tags: 12x Zoom 4K videokonference kamera med HDMI USB Poe ndi, Kina, producenter, engros, pris, lav pris, lavet i Kina
Du kan også lide
-

Bedste video -webkamera med 4K 30fps til Skype og vi...
-

4K USB 2.0 PTZ-videokonferencekamera IR-fjernbetjeni...
-

4K Video Conferencing Camera Tele - Mødløsning
-

FHD 4K webcam med bygget - i mikrofon til Skype
-

4x Zoom EPTZ-webkamera USB2.0 videoudgang til videok...
-

VA300C 4K EPTZ Webcam Conference Webcam USB til VMIX...






