Tenveo 4K Auto Tracking SDI USB IP 20X PTZ Conference Camera
Tenveo 4K Auto Tracking SDI USB IP 20X PTZ-konferencekamera udstyret med en Sony 1/2.8 "CMOS-sensor og 8.29 megapixel, Tenveo UVS20A-4K PTZ-kameraer leverer ægte 4K klarhed med livlig farve tro
- Hurtig levering
- Kvalitetssikring
- 24/7 kundeservice
Produkt introduktion
Tenveo 4K Auto Tracking SDI USB IP 20X PTZ Conference Camera
Udstyret med en Sony 1/2.8 "CMOS-sensor og 8.29 megapixel, Tenveo UVS20A-4K PTZ-kamera leverer ægte 4K klarhed med livlige farvefidenskab og skarphed. Dens 20x optiske zoom på den anden hånd uden for overgangen fra vidvinkelbilleder til stramme nærbilleder uden at miste klarhed-perfekten for at overdrage, levende, og forelægges.

Tag din produktion til det næste niveau med intelligent autosporing.
UVS20A-4Ks indbyggede AI-sporingsmotor identificerer intelligent menneskelige mål, tilpasser sig bevægelse og opretholder indramning, sikrer, at præsentanter forbliver centreret og i fokus overalt.

UVS20A-4K understøtter en omfattende række grænseflader og streamingprotokoller, hvilket gør integration i eksisterende systemer ubesværet.
-Video Outputs: HDMI, USB 3.0, SDI, RJ45 (Support POE+)
--streaming-protokoller: RTSP, RTMP, SRT, NDI®|HX2
-Kontrolgrænseflader: RS232, RS485, USB (UVC), IP
-Kontrolprotokoller: Visca, Pelco-D/P, Onvif, Visca over IP
Uanset om det er til live streaming, fjernt samarbejde eller systemintegration, tilpasser Tenveo UVS20A-4K til dit miljø ubesværet.

| Model nr. | Tevo-UVS20A-4K |
| Billedsensor | Sony 1/2.8 "CMOS |
| Effektive pixels | 8.29MP |
| Optisk zoom | 20x optisk zoom |
| Linse | f =4.95 mm ~ 99mm |
| Blænde | F1.7-F3.7 |
| Vandret vinkel | 51,9 grad ~ 3.0 grad |
| Lodret vinkel | 39,7 grad ~ 2,2 grad |
| Diagonal vinkel | 63,1 grad -3,7 grad |
| Videoformat | 4kp@30/25fps, 2kp@60, 1080p@60/59.94/50/30/29.97/25fps, 720P@60/59.94/50/30 480p@30fps, 240p@30fps |
| Video kodningsformat | H.264, H.265, MJPG, YUY2 |
| Baggrundsbelysningskompensation | Støtte |
| Snr | Større end eller lig med 50 dB |
| Fokus | Auto / manuel |
| Reduktion af digital støj | 2D & 3D støjreduktion |
| Eksponering | Auto / manuel |
| I / O -interface | |
| Videogrænseflader | HDMI, USB3.0, RJ45, SDI |
| Videokomprimeringsformat | H.264, H.265, MJPG, YUY2 |
| Lan | 10m/100 m adaptiv Ethernet -port; Support POE IEEE802.3AF |
| Netværksprotokol | RTSP, RTMP, VISCA over IP, ONVIF, SRT, NDI|HX2 |
| Kontrolprotokol | VISCA/PELCO-D/PELCO-P; Baud Rate: 2400/4800/9600/38400 |
| Kontrolgrænseflade | RS232 (kun input), RS485, USB3.0 (UVC1.1), RJ45 |
| PTZ -parameter | |
| Vandret rotation | 350 grader (± 175 grader) 0,1 grader /S-100 grader /s |
| Lodret rotation | 180 grader (± 90 grader) 0,1 grader /S-80 grader /s |
| Forudindstillet nummer | Brugeren kan konfigurere op til 255 forudindstillinger (10 forudindstillinger efter IR -fjernbetjening) |
| Operationssystemer | Windows 10, Windows 11or højere; Android, Mac OS ™ 10.10 eller højere, Linux (krævet for at støtte UVC.) |
| Indgangsspænding | DC 12V |
| Indgangsstrøm | 2,0a (maks.) |
| Strømforbrug | 24W (maks.) |
| Butikstemperatur | -20 grad til 60 grader |
| Opbevar fugtighed | 20% -90% RH |
| Arbejdstemperatur | 0 grader til 40 grader |
| Arbejdsfugtighed | 20% -80% RH |
| Dimension (W*H*D) | 166*165*170mm/ 285*217*197mm (før/ efter pakning) |
| N.W. / G.W. | 1,6 kg/ 2,8 kg (netto/ bruttovægt) |
Populære tags: Tenveo 4K Auto Tracking SDI USB IP 20X PTZ Conference Camera, Kina, producenter, engros, pris, lav pris, lavet i Kina
Du kan også lide
-

4K 12X Optisk zoom med USB3.0 PTZ -konference videok...
-

FHD 4K webcam med bygget - i mikrofon til Skype
-

4x Zoom EPTZ-webkamera USB2.0 videoudgang til videok...
-

Professionelt live streaming kamera 12x zoom 4K POE ...
-

UHD 4K PTZ konferencekamera med 12X optisk zoom USB3...
-

Fuldt fremhævet 4K 12X Optical Zoom NDI/POE/SDI/HDMI...

