Audio Visual Conference Kit-4K HDMI Camera 12x Zoom Wireless Microphone Speakerphone 2 Expansion Mics
Model: Tevo - VA612Group - ex
* 12x Optisk zoom, UHD4K -kamera
* 1/2.8''Sony CMOS -sensor, 8.29MP Effektive pixels
* HDMI USB -videoudgang
* Forudindstillet: 10 via IR -fjernindstilling (256 via Rs232)
* 8 bygget - i omnidirektionelle mikrofoner for at opnå 360 graders Omni - Retningslyd afhentning
* Den maksimale lydradius kan være op til 6 meter + ekspansionsmikrofon (3 m afhentningsradius)
* Bygget i 8000mAh batteri til højttalertelefonen, længe ved hjælp af tid
* Præcis, glat og lydløs PTZ -bevægelse (PAN: 350 grad, tilt: 180 grad)
* 2D og 3D NR for bedste videokvalitet under forskellige lysforhold
- Hurtig levering
- Kvalitetssikring
- 24/7 kundeservice
Produkt introduktion
Tenveo 2024 Nyt videokonferencesystem -
12x zoom HDMI 4K -kamera +Bluetooth Microphon Speakerphone + 2 Ekspansionsmusik i en gruppe

Tevo - VA612Group - ex, en videokonferenceløsning til midt til store- Størrelse konferencelokaler, leverer ultra HD -video og krystalklar lyd, sikrer alle deltagere høres og ses tydeligt. Gruppen samler et Ultra HD 4K PTZ -kamera med 12x optisk zoom, en fuld duplex -højttalertelefon med 360 graders stemmekapacitet, et knudepunkt og 2 ekspansionsmusik. Kompatibel med videokonferencer software og platforme som Zoom, Skype for Business, Microsoft Meet. Det kan bruges i vid udstrækning i erhvervslivet, regeringen, kirke, uddannelse, farmaceutiske industrier og mere.

| Varenavn | Tevo - Va612Group - ex |
| HD -konferencekamera | |
| Optisk zoom | 12x zoom |
| Billedsensor | 1/2.8 "Sony CMOS |
| Effektive pixels | 8.29MP |
| Linse | f =4.1 mm-49.2mm |
| Blænde | F1.8-2.68 |
| Videoformat | 4kp@30fps, 1080p@60/50/30/25fps, 720p@60/50/30/25fps |
| H.264, H.265, MJPG, YUY2, NV12 | |
| Vandret vinkel | 70,28 grad (W) -6,57 grad (T) |
| Fokus | Auto / manuel |
| Reduktion af digital støj | 2D & 3D støjreduktion |
| Eksponering | Auto / manuel |
| Videogrænseflader | HDMI, DP |
| Videokomprimeringsformat | H.264, H.265, MJPG, YUY2 |
| Kontrolprotokol | Visca/Pelco - d/pelco - p |
| Baud rate | 38400/9600/4800/2400 |
| Kontrolgrænseflade | RS232 (kun input), RS485, UVC1.1 |
| Pan/Tilt -rotation | ± 175 grad, -90 grader -+90 grad |
| Pan -kontrolhastighed | 0.1 -80 grad /sek |
| Tilt kontrolhastighed | 0,1-60 grad /sek |
| Forudindstillet nummer | Brugeren kan konfigurere op til 255 forudindstillinger (10 forudindstillinger efter IR -fjernbetjening) |
| Højttalertelefon | |
| Akustisk ekko -annullering (AEC): | > 65dB |
| Højttalerkraft | 5W |
| Højttalervolumen | 110db |
| Svar | 100Hz-20kHz |
| Pickup -serie | 6m (radius) |
| Mikrofonfølsomhed | -38db |
| SNR (signal til støjforhold) | 62db |
| Interface | DP -interface; 2x3.5mm Jack (til ekspansionsmusik) |
| Hub | |
| Interface | Dp*2; Strømgrænseflade*1; USB -type - C*1 |
| Strømforsyning | DC 12V |
| USB -kabel | 3m USB -kabel*1 |
| Forbindelseskabel | 5m DP -kabel*2 |
| Generel parameter | |
| Operationssystemer | Windows 7 eller højere; Android, Mac OS ™ 10.10 eller højere, Linux (krævet for at støtte UVC.) |
| Ansøgningsstøtte | Kompatibel med Zoom, MS -teams, Skype og osv. |
| Indgangsspænding | DC 12V |
| Indgangsstrøm | 2,0a (max) |
| Butikstemperatur | -20 grad til 60 grader |
| Opbevar fugtighed | 20% -90% RH |
| Arbejdstemperatur | 0 grader til 40 grader |
| Arbejdsfugtighed | 20% -80% RH |
| Dimension (W*H*D) | Kamera: 171,6*192,6*171,6 mm Højttalertelefon: 143*143*75 mm Udvidelsesmikrofon: 74*74*20mm Hub: 98*98*20mm |
| N.W. / G.W | 2,77 kg / 4 kg (netto / bruttovægt) |
Populære tags: Audio Visual Conference Kit-4K HDMI-kamera 12x Zoom Trådløs mikrofon Højttalertelefon 2 Expansion MIC'er, Kina, producenter, engros, pris, lav pris, lavet i Kina
Du kan også lide
-

Bedste video -webkamera med 4K 30fps til Skype og vi...
-

4K 12X Optisk zoom med USB3.0 PTZ -konference videok...
-

12x optisk zoom telekonferenceudstyr
-

FHD 4K webcam med bygget - i mikrofon til Skype
-

VA300C 4K EPTZ Webcam Conference Webcam USB til VMIX...
-

UHD 4K PTZ konferencekamera med 12X optisk zoom USB3...






