Kontorudstyr Konferencesystem 12x optisk zoom PTZ-kamera alt i ét
*. UHD videokamera, hub og højttalertelefon 9 meter opfanger radius
*. HD 1080p-video med autofokus, 12x zoomobjektiv. 4K-opløsning
*. Start videomøder med en plug & play USB-forbindelse til en bærbar computer
*. Kompatibel med Mac og PC. Systemkrav: Windows 7, 8.1 eller 10, Mac OS X 10.7 eller nyere.
- Hurtig levering
- Kvalitetssikring
- 24/7 kundeservice
Produkt introduktion
SZ Tenveo Video Technology Co., Ltd. er kendt som en af de førende producenter og leverandører i Kina, vi byder dig nu hjerteligt velkommen til engros CE-godkendt kontorudstyr konferencesystem 12x optisk zoom ptz-kamera alt i ét til lav pris fra vores fabrik. Ved hjælp af avanceret udstyr og teknologi kan vi forsikre dig om vores udstyrs høje kvalitet og gode ydeevne. Kontakt os for prisliste og OEM & ODM service.
Kontorudstyr Konferencesystem 12x optisk zoomoptik PTZ-kamera og 9 meter højtalertelefon
1. Komplet lyd-/videokonferencegruppe til mellemstore til store rum: UHD-videokamera, højttalertelefon og hub.
2. Kompakt og slankt design, der passer ind i de fleste scenarier.
3. High-end højttalertelefon, Plug & play HD-lyd giver alle omkring mødebordet mulighed for at høre og blive hørt tydeligt
4. Nem og god videokonference: Start videomøder med en plug & play USB-forbindelse til en bærbar computer, og vælg en videokonferencesoftware
5. High def-video: HD 1080p-video med autofokus, 12x zoomobjektiv. 4K-opløsning sørger for, at du ser alle detaljer i mødelokalet.
6. Kompatibel med Mac og PC. Systemkrav: Windows 7, 8.1 eller 10, Mac OS X 10.7 eller nyere.



Universal kompatibilitet
Kompatibel med Zoom, Skype for business, Microsoft Lync(Teams), Voovmeeting, CISCO WebEx og anden konferencesoftware.
Nem at bruge
Work system match: Fungerer korrekt i Windows 7/8.1/10, Mac OS 10.10 og nyere. Du skal blot tilslutte kameraet via USB-kabel til den enhed, du vil tilslutte.

| Modelnummer | TEVO-VA512GROUP-EX |
| Billedsensor på ptz-kameraet | 1/2,8" SONY CMOS |
|
Effektiv pixel |
8,29 MP |
| Linse | f=3.9mm-46,8 mm |
| Blænde | F1.6-2.8 |
| Video format | 4K30,1080P-60/50/30/25, 720P-60/50/30/25 |
| Vandret vinkel | 70,82 grader (B)-6,48 grader (T) |
| Fokus | Auto/Manuel |
| Digital støjreduktion | 2D og 3D støjreduktion |
| Eksponering | Auto/Manuel |
| Videogrænseflader | HDMI, DP |
| Videokomprimeringsformat | H.264, H.265, MJPG, YUY2 |
| Kontrolprotokol | VISCA/Pelco-D/Pelco-P |
| Baud rate | 9600/4800/38400/2400 |
| Pan/Tilt Rotation | >±175 grader ,-90 grader -+90 grader |
| Pan kontrol hastighed | 0.1 -80 grad/sek |
| Tilt kontrol hastighed | 0,1-60 grader/sek |
| Forudindstillet nummer | 255 forudindstillinger af Pelco-D,32 forudindstillinger af Pelco-P, 7 forudindstillinger af Visca (10 forudindstillinger med fjernbetjening) |
| Akustisk ekko-annullering (AEC) af højttalertelefonen | ~65dB |
| Svar fra højttalertelefonen | 135Hz-20Hz |
| Pickup rækkevidde af højttalertelefonen med 2 udvidelsesmikrofoner | 9 meter |
| Hubbens grænseflader | DP*2; Strømgrænseflade*1; USB Type-C*1 |
| Navets kabler | 3m USB-kabel*1, 5m DP-kabel*2 |
| Driftssystemer | Windows 7 eller nyere; Android, Mac OS™ 10.10 eller nyere, Linux (påkrævet for at understøtte UVC.) Kompatibel med Zoom, MS Teams, Skype og etc. |
| Dimension (B*H*D) | Kamera: 171,6*192,6*171,6mm; Højttalertelefon: Φ 180mm*37,4mm; Nav: 98*98*20m |
Populære tags: kontorudstyr konferencesystem 12x optisk zoom ptz kamera alt i ét, Kina, producenter, engros, pris, lav pris, lavet i Kina









