20x optisk zoom live streaming ip -kamera
Model: Tevo - VHD620A
20x optisk zoom
3G - SDI, HDMI, USB, IP -videoudgang
Poe støttet
RS-232, RS-422, RS-485, IR-fjernbetjening
PAN: 0-360 Grad Tilt: -90 Grad ~ 90 grader
1/2,8 tommer høj kvalitet, 2,07MP CMOS -sensor
- Hurtig levering
- Kvalitetssikring
- 24/7 kundeservice
Produkt introduktion

Tenveo AI Auto Tracking 3G - SDI/HDMI/USB3.0/LAN POE 20X Optisk zoom +8 X Digital Zoom FHD 1080P 60FPS PTZ Kameraer det perfekte valg til at fange og streame gudstjenester, tilbedelsesbegivenheder, regeringsaktiviteter, konferencer, live -koncerter, produktlancering, studio -streaming og live udsendelser.

Hovedfunktioner:
* 1/2.8''Sony CMOS, 2,07 mega pixel, krystalklar HD1080p@60fps videokvalitet,
* Smart Auto - sporing og auto -indramning
* Avanceret 2D/3D -støjreduktionsteknologi reducerer støjen yderligere, mens den sikrer høj billedklarhed
* Samtidig 3G - SDI, HDMI, USB, IP Streaming Video Out, let til professionel videoproduktion
* Flere kontrolprotokol og netværksprotokol
* Støtteloftmontering, vægmontering og stativmontering (omvendt monterbar)

Nem forudindstillet indstilling
Flyt ind i forudindstillede positioner (10 forudindstillinger via IR -fjernbetjening, 255 via Pelco, 64 via Visca) for en tæt - op rækkefølge. Sørg for Rs485 og RS232 -interface til tastaturkontrol.

Universel kompatibilitet
Arbejder med de fleste videokonferencer og live streaming -software som Zoom, Skype, OBS, Facebook Live, WebEx, Polycom, Microsoft Lync, Cisco og Bluejeans osv.

Forskellig kontrolmetode
Samtidig USB, HDMI, 3G - SDI og RJ45 Videoudgange. RS232/RS485/IR -fjernbetjening med flere kontrol- og netværksprotokol.

Flere installation
Support desktops, loftsmontering, vægmontering og stativbeslag (omvendt monterbar).

| Model nr. | Tevo - Vhd620a |
| Sensor | 1/2.8'' |
| Effektive pixels | 2,07MP |
| Videosignaler | 1080P60, 1080P59.94, 1080P50, 1080P30, 1080P29.97, 1080P25, 1080I60, 1080I59.94, 1080I50, 720P60, 720P59.94, 720P50 |
| Zoom | 20x optisk zoom |
| Linse | f =4.6 mm ~ 92mm |
| Blænde | F1.8 ~ F3.6 |
| Vandret vinkel | 62,3 grad ~ 3,46 grad |
| Lodret vinkel | 36,1 grad ~ 1,92 grad |
| Diagonal vinkel | 69,5 grad ~ 3,86 grad |
| Digital zoom | 8X |
| Videoudgang | USB 3.0, HDMI, RJ45, SDI |
| Signalstandard | NTSC/PAL |
| Kontrolgrænseflade | RS232, RS485, USB, NET |
| Lukker | 1/30s ~ 1/10000s |
| Hvidbalance | Auto, indendørs, udendørs, et skub, manuel, var |
| Baggrundsbelysningskompensation | Støtte |
| Reduktion af digital støj | 2D & 3D digital støjreduktion |
| Baud rate | 2400/4800/9600/19200/38400 |
| Kontrolprotokol | Visca, Pelco - D, Pelco - p |
| USB -protokol | UVC 1.1 |
| Minimal belysning | 0,5 Lux @ (F1.8, AGC ON) |
| Snr | Større end eller lig med 50 dB |
| Vandret rotation | 350 grader (± 175 grader) 0,1 grader /S-100 grader /s |
| Lodret rotation | 180 grader (± 90 grader) 0,1 grader /S-80 graders S |
| H&V flip | Støtte |
| Image Freeze | Støtte |
| Poe | Støtte |
| Antal forudindstilling | 255 |
| Forudindstillet nøjagtighed | 0,1 grad |
| IPC -funktioner | |
| Video kodningsformat | H.264/H.265/MJPG |
| Video Stream | Hovedstrøm, understrøm |
| Hovedstrømopløsning | 1920x1080, 1280x720, 1024x576, 940x540 osv. |
| Substrømopløsning | 1280x720, 1024x576, 720x480, 720x408 osv. |
| Video bitrate | 32kbps ~ 102400kbps |
| Bitrate -type | Variabel sats, fast sats |
| Billedhastighed | 50Hz: 1fps ~ 50fps, 60Hz: 1fps ~ 60fps |
| Lydkomprimering | AAC |
| Lydbitrate | 96 kbps, 128 kbps, 256 kbps |
| Netværksprotokol | SRT, TCP/IP, HTTP, RTSP, RTMP, ONVIF, DHCP, Multicast osv. |
| Input/output interface | |
| HD -output | 1xhdmi 1x3g - SDI: BNC Type, 800mvp - p, 75Ω, med til SMPTE 424M Standard |
| Lan | 1XRJ45: 10m/100m Ethernet -interface, Poe (802.3AF) |
| Lydgrænseflade | 1-CH: 3,5 mm lydgrænseflade, linje ind 1-CH: 3,5 mm lydgrænseflade, linje ud |
| USB | 1XUSB3.0: Type B Kvindelig Jack |
| Kommunikationsgrænseflade | 1XRS232 IN: 8PIN MIN DIN, MAX Afstand: 30m, protokol: Visca/Pelco - d/Pelco - p 1XRS232 OUT: 8PIN MIN DIN, MAX Afstand: 30m, Protokol: Visca Network Brug kun 1XRS485: 2PIN PHOENIX PORT, MAX Afstand: 1200m, protokol: VISCA/PELCO - d/Pelco - p |
| Power Jack | JEITA TYPE (DC i 12V) |
| Generel specifikation | |
| Strømforsyning | DC 12V/2A |
| Strømforbrug | 12W |
| Produktstørrelse | 247.1*152*169,6 mm / 285*217*197mm (før / efter pakning) |
| Produktvægt | 1,37 kg / 2,45 kg (netto / bruttovægt) |
Populære tags: 20x Optisk Zoom Live streaming IP -kamera, Kina, producenter, engros, pris, lav pris, lavet i Kina










