AI Auto Tracking Conference PTZ Camera NDI Camera 12X Optisk zoom med USB HDMI SDI RJ45
Model: Tevo - Vhd612a ndi
* 12x Optisk zoom, understøtt AI Auto - Sporing
* Crystal Clear HD1080P Billedkvalitet
* 1/2.8''Sony CMOS -sensor, 2,07MP Effektive pixels
* SDI, HDMI USB, RJ45 Video Output (Support PoE & IP Streaming)
* Præcis, glat og lydløs PTZ -bevægelse (PAN: 350 grad, tilt: 180 grad)
* 2D og 3D NR for bedste videokvalitet under forskellige lysforhold
* Forudindstillet: 10 via IR -fjernindstilling (256 via Rs232)
* Support Visca, Pelco - P og Pelco - D Protocol, Rs232/Rs485/IP/IR -fjernbetjening
* Netværksprotokol: NDI|HX2, SRT, TCP/IP, HTTP, RTSP, RTMP, ONVIF, DHCP, Multicast osv.
* Support desktop placering, loftsmontering, vægmontering og stativmontering (omvendt monterbar)
* Support POE/NDI: Kan strøm, kontrollere, konfigurere og forhåndsvise video over et Ethernet -kabel.
- Hurtig levering
- Kvalitetssikring
- 24/7 kundeservice
Produkt introduktion
Tenveo opgraderet NDI/SDI/LAN/HDMI/USB3.0 AI - Sporing 12x 1080p 60FPS PTZ -kamera

Tenveo AI Auto Tracking NDI/3G - SDI/HDMI/LAN/USB3.0 POE 12X Optisk zoom + 8 X Digital Zoom FHD 1080p 60fps PTZ -kameraer et perfekt valg til indfangning og streaming af gudstjenester, tilbedelsesbegivenheder, regeringsaktiviteter, møder, live -koncerter, produktlancering, studio -streaming og live -udsendelser.

【𝐓𝐞𝐧𝐯𝐞𝐨 𝐍𝐃𝐈 𝐏𝐫𝐨𝐟𝐞𝐬𝐬𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥 𝐏𝐓𝐙 𝐂𝐚𝐦𝐞𝐫𝐚】 NDI PTZ live streaming -kameraet er udstyret med en 12x optisk + 8 x digital zoom bred vinkelobjektiv, der når op til 1080p 60fps FHD -videooutput. Udstyret med en 1/2.8 "CMOS -sensor kombineret med 2D & 3D digital støjreduktionsteknologi og algoritme. Med officiel certificeret NDI -licens fra Newtek kan du få adgang til Ultra - lav latenstid, høj kvalitet, ramme - nøjagtig videostreaming og PTZ -kontrol over NDI -protokol.

【𝐀𝐈 𝐀𝐮𝐭𝐨 𝐓𝐫𝐚𝐜𝐤𝐢𝐧𝐠 𝐏𝐓𝐙 𝐂𝐚𝐦𝐞𝐫𝐚】 AI PTZ -kameraet med auto - sporing understøtter human formsporing baseret på avanceret AI -algoritme. Gennem ansigtsgenkendelse kan det nøjagtigt bestemme placeringen af mennesker, realisere automatisk sporing og automatisk valg af ramme. Dette gør det ideelt til at fange live -begivenheder, såsom gudstjenester tilbedelsesbegivenheder, sportsbegivenheder, live -koncerter, videoproduktion eller store konferencer.

【𝐒𝐦𝐨𝐨𝐭𝐡 𝐚𝐧𝐝. Det understøtter også 10 forudindstillinger, der indstilles gennem IR -fjernbetjeningen og er tilgængelig til at konfigurere op til 255 forudindstillinger via RS232 og RS485 -grænseflader til professionel kontrol. Den praktiske måde kunne hurtigt kontrollere PTZ -kameraet, vippe, zoome og flytte til den forudindstillede position for tæt - op -sekvens.

【𝐌𝐮𝐥𝐭𝐢𝐩𝐥𝐞 𝐈𝐧𝐭𝐞𝐫𝐟𝐚𝐜𝐞𝐬】 Udstyret med 3G - SDI, HDMI, USB3.0 og RJ45 -grænseflader giver dette PTZ Live streaming -kamera fleksibilitet og alsidighed, når det kommer til at oprette forbindelse til forskellige enheder og platforme. Poe (802.3AF) understøttet. I mellemtiden kan linje ind og linje ud grænseflader tilsluttes til lydenheder, der understøtter samtidig lyd- og videostreaming (lydenhed er ikke inkluderet). Dette gør det kompatibelt med en bred vifte af enheder og platforme, så du kan imødekomme alle dine live streaming -behov.


【𝐔𝐧𝐢𝐯𝐞𝐫𝐬𝐚𝐥 𝐂𝐨𝐦𝐩𝐚𝐭𝐢𝐛𝐢𝐥𝐢𝐭𝐲 𝐚𝐧𝐝 𝐒𝐨𝐟𝐭𝐰𝐚𝐫𝐞 𝐒𝐮𝐩𝐩𝐨𝐫𝐭】 IP Live streaming -kameraet kan være kompatibelt med den aktuelle populære video/streaming -software, herunder Zoom, Skype, YouTube, WebEx, Blujeans, Facebook, Teams, FaceTime, Google Hangout, OBS, Google Meet og og videoproduktionssoftware, der understøtter NDI HX. Det understøtter Windows 7/8.1/10, Mac OS 10.10, Linux, Android eller højere. Streamingkameraet er også vidt brugt på onlinekurser, Church Live -udsendelser, Tele - Medicin, Studio -streaming, High - tech -konference, store begivenheder osv.


【𝐕𝐚𝐫𝐢𝐨𝐮𝐬 𝐈𝐧𝐬𝐭𝐚𝐥𝐥𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐎𝐩𝐭𝐢𝐨𝐧𝐬 & 𝐄𝐱𝐜𝐞𝐥𝐥𝐞𝐧𝐭 𝐂𝐮𝐬𝐭𝐨𝐦𝐞𝐫 𝐒𝐞𝐫𝐯𝐢𝐜𝐞】 PTZ live streaming -kameraet understøtter desktop, stativ, væg eller loftsmontering (vægmontering og monteringsskruer inkluderet). Og Tenveo tilbyder fremragende efter - salgstjeneste og levetid teknisk supporttjeneste (firmwareopgraderingstjeneste osv.). Kontakt os, hvis du har spørgsmål, vil vi med glæde svare dig inden for 24 timer og bestemt give dig en tilfredsstillende løsning.
| Model nr. | Tevo - Vhd612a ndi |
| Sensor | 1/2.8'' |
| Effektive pixels | 2,07MP |
| Videosignaler | 1080P60, 1080P59.94, 1080P50, 1080P30, 1080P29.97, 1080P25, 1080I60, 1080I59.94, 1080I50, 720P60, 720P59.94, 720P50 |
| Zoom | 12x optisk zoom |
| Linse | f =4.2 mm ~ 50,4 mm |
| Blænde | F1.8 ~ F2.8 |
| Vandret vinkel | 70,2 grad ~ 6,52 grad |
| Lodret vinkel | 42,6 grad ~ 3,76 grad |
| Diagonal vinkel | 77,5 grad ~ 7,53 grad |
| Digital zoom | 8X |
| Videoudgang | USB 3.0, HDMI, RJ45, SDI |
| Signalstandard | NTSC/PAL |
| Kontrolgrænseflade | RS232, RS485, USB, NET |
| Lukker | 1/30s ~ 1/10000s |
| Hvidbalance | Auto, indendørs, udendørs, et skub, manuel, var |
| Baggrundsbelysningskompensation | Støtte |
| Reduktion af digital støj | 2D & 3D digital støjreduktion |
| Baud rate | 2400/4800/9600/19200/38400 |
| Kontrolprotokol | Visca, Pelco - D, Pelco - p |
| USB -protokol | UVC 1.1 |
| Minimal belysning | 0,5 Lux @ (F1.8, AGC ON) |
| Snr | Større end eller lig med 50 dB |
| Vandret rotation | 350 grader (± 175 grader) 0,1 graders /S-100 grader /s |
| Lodret rotation | 180 grader (± 90 grader) 0,1 grader /S-80 graders S |
| H&V flip | Støtte |
| Image Freeze | Støtte |
| Poe | Støtte |
| Antal forudindstilling | 255 |
| Forudindstillet nøjagtighed | 0,1 grad |
| IPC -funktioner | |
| Video kodningsformat | H.264/H.265/MJPG |
| Video Stream | Hovedstrøm, understrøm |
| Hovedstrømopløsning | 1920x1080, 1280x720, 1024x576, 940x540 osv. |
| Substrømopløsning | 1280x720, 1024x576, 720x480, 720x408 osv. |
| Video bitrate | 32kbps ~ 102400kbps |
| Bitrate -type | Variabel sats, fast sats |
| Billedhastighed | 50Hz: 1fps ~ 50fps, 60Hz: 1fps ~ 60fps |
| Lydkomprimering | AAC |
| Lydbitrate | 96 kbps, 128 kbps, 256 kbps |
| Netværksprotokol | Ndi|Hx2, SRT, TCP/IP, HTTP, RTSP, RTMP, ONVIF, DHCP, Multicast osv. |
| Input/output interface | |
| HD -output | 1xhdmi 1x3g - SDI: BNC Type, 800mvp - p, 75Ω, med til SMPTE 424M Standard |
| Lan | 1XRJ45: 10m/100m Ethernet -interface, Poe (802.3AF) |
| Lydgrænseflade | 1-CH: 3,5 mm lydgrænseflade, linje ind 1-CH: 3,5 mm lydgrænseflade, linje ud |
| USB | 1XUSB3.0: Type B Kvindelig Jack |
| Kommunikationsgrænseflade | 1XRS232 IN: 8PIN MIN DIN, MAX Afstand: 30m, protokol: Visca/Pelco - d/Pelco - p 1XRS232 OUT: 8PIN MIN DIN, MAX Afstand: 30m, Protokol: Visca Network Brug kun 1XRS485: 2PIN PHOENIX PORT, MAX Afstand: 1200m, protokol: VISCA/PELCO - D/PELCO - P |
| Power Jack | JEITA TYPE (DC i 12V) |
| Generisk specifikation | |
| Strømforsyning | DC 12V/2A |
| Strømforbrug | 12W |
| Arbejdstemperatur | 0 grader til 40 grader |
| Arbejdsfugtighed | 20% -80% RH |
| Butikstemperatur | -20 grader til 60 grader |
| Opbevar fugtighed | 20% -90% RH |
| Produktstørrelse | 247.1*152*169,6 mm / 285*217*197mm (før / efter pakning) |
| Produktvægt | 1,37 kg / 2,45 kg (netto / bruttovægt) |
Populære tags: AI Auto Tracking Conference PTZ Camera NDI Camera 12X Optisk zoom med USB HDMI SDI RJ45, Kina, producenter, engros, pris, lav pris, lavet i Kina




