HDMI kirke live streaming PTZ kamera 20x optisk zoom
Model: Tevo-VHD20U
* 20x optisk zoom
* 60 graders diagonal vinkel
* 1/2.8''Sony CMOS -sensor
* 2.38 mega pixel, 1080p@60fps
* HDMI USB -videoudgange
* Præcis, glat og lydløs PTZ -bevægelse (PAN: 350 grad, tilt: 180 grad)
* 2D og 3D NR
* Forudindstillet: 10 via IR -fjernindstilling (256 via Rs232)
* Support VISCA, PELCO-P og PELCO-D Protocol, RS232/RS485/IP/IR-fjernbetjening
* Support desktop placering, loftsmontering, vægmontering og stativmontering (omvendt monterbar)
* Kompatibel med mest førende videokonferencesoftware og platform
- Hurtig levering
- Kvalitetssikring
- 24/7 kundeservice
Produkt introduktion
Tenveo USB3. 0/HDMI 20X Optisk zoom FHD 1080p kirke Live streaming PTZ -kamera

Opgrader din virtuelle samarbejdserfaring medTenveo USB3. 0/HDMI 20X Optisk zoom FHD 1080p 60fps PTZ Conference Camera.Den professionelle løsning til at fange fantastiske visuals under videokonferencer, gudstjenester, tilbedelsesbegivenheder, gruppetræning, uddannelsessessioner og live streamings.


【𝐅𝐇𝐃 𝟏𝟎𝟖𝟎𝐏 𝟔𝟎𝐅𝐏𝐒. Med sin 20x optiske zoom, 1/2.8 '' CMOS -sensor, 2,38 megapixel -linse, kan du nu fange forbløffende detaljerede visuals, der bringer dine virtuelle møder eller begivenheder til live. Vidvinkelobjektivet sikrer, at ingen deltager udelades ud af rammen, mens den 20x optiske zoom giver mulighed for nærbilleder af nøglehøjttalere og præsentanter.

【𝐒𝐦𝐨𝐨𝐭𝐡 𝐚𝐧𝐝. Det understøtter også 10 forudindstillinger, der indstilles gennem IR -fjernbetjeningen og er tilgængelig til at konfigurere op til 255 forudindstillinger via RS232 og RS485 -grænseflader til professionel kontrol. Den praktiske måde kunne hurtigt kontrollere PTZ-kameraet, vippe, zoome og flytte til den forudindstillede position for nærbillede.

【𝐌𝐮𝐥𝐭𝐢𝐩𝐥𝐞 𝐂𝐨𝐧𝐧𝐞𝐜𝐭𝐢𝐨𝐧𝐬 𝐎𝐩𝐭𝐢𝐨𝐧𝐬】 Tenveo Video Conferencing Camera understøtter videoudgangskanaler inklusive USB3. 0 og HDMI. Forbind problemfrit til populære videokonferenceplatforme som Skype, Zoom, OBS og YouTube gennem USB3. 0 eller HDMI. I mellemtiden kan det samtidig udsende max 1080p@60FPS -video fra HDMI Live Streaming (MJPG/H.264/H.265). Det er en perfekt løsning til små eller mellemstore gruppevirksomheder online møder.

【𝐔𝐧𝐢𝐯𝐞𝐫𝐬𝐚𝐥 𝐂𝐨𝐦𝐩𝐚𝐭𝐢𝐛𝐢𝐥𝐢𝐭𝐲 𝐚𝐧𝐝 𝐒𝐨𝐟𝐭𝐰𝐚𝐫𝐞 𝐒𝐮𝐩𝐩𝐨𝐫𝐭】 PTZ -kameraet kan være kompatibelt med den aktuelle populære video/møde -software, herunder Zoom, Skype, YouTube, Facebook Messenger, Teams, FaceTime, Google Hangout, OBS, Google Meet og så videre. Det understøtter Windows 7/8.1/10, Mac OS 10.10, Linux, Android eller højere. Streamingkameraet er også vidt brugt på videoopkald, videokonferencer, onlinekurser, kirke live-udsendelser, college-forelæsning, tele-medicin, fjernuddannelse, fjerntillid, fjernundervisning osv.

【𝐕𝐚𝐫𝐢𝐨𝐮𝐬 𝐈𝐧𝐬𝐭𝐚𝐥𝐥𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐎𝐩𝐭𝐢𝐨𝐧𝐬】 Konferencens webcam understøtter desktop, monitor, stativ, væg eller loftsmontering (vægmontering og monteringsskruer inkluderet).

| Model nr. | Tevo-vhd20u |
| Sensor | 1/2.8''Sony CMOS |
| Effektive pixels | 2,38 mega pixel |
| Videosignaler | 1080p@60/50/30/25fps, 720p@60/50/30/25fps |
| Zoome | 20x optisk zoom |
| Linse | f =5. 9-94. 4mm |
| Blænde | F1.8-3.9 |
| Vandret vinkel | 52.1 grad (W) -3. 4 grad (T) |
| Lodret vinkel | 29.3 grad (W) -1. 9 grad (T) |
| Diagonal vinkel | 59,8 grad (w) -3. 9 grad (t) |
| Videoudgang | USB 3. 0, HDMI |
| Video kodningsformat | H.264, H.265, MJPG, YUY2 |
| Videoopløsning | 1080p (1920 *1080) osv |
| Signalstandard | NTSC/PAL |
| Forudindstillet position | Brugeren kan konfigurere op til 255 forudindstillinger (10 forudindstillinger efter IR -fjernbetjening) |
| Kontrolgrænseflade | Rs -232 (kun input), Rs -485, USB |
| Lukker | 1/30s -1/10000s, Auto |
| Baud rate | 2400/4800/9600/38400bps |
| Kontrolprotokol | Visca, Pelco-D, Pelco-P (Rs -232, Rs -485) |
| USB -protokol | UVC1.1 |
| Minimal belysning | 0. 1lux |
| Snr | Større end eller lig med 50 dB |
| Vandret rotation | 35 0 grad (± 175 grad) 0,1 grader /s -100 grad /s |
| Lodret rotation | 18 0 grad (± 90 grader) 0,1 grader /s -80 grad S |
| Strømforsyning | DC 12V/2A |
| Strømforbrug | 12W |
| Arbejdstemperatur | 0 grad til 40 grad |
| Arbejdsfugtighed | 20% -80% RH |
| Butikstemperatur | -20 grad til 60 grad |
| Opbevar fugtighed | 20% -90% RH |
| Produktstørrelse | 247.1*152*169,6 mm / 285*217*197mm (før / efter pakning) |
| Produktvægt | 1,37 kg / 2,45 kg (netto / bruttovægt) |
Populære tags: HDMI Church Live streaming PTZ Camera 20X Optical Zoom, Kina, producenter, engros, pris, lav pris, lavet i Kina












