Modul-System-HD9618 HD 1080P Video Conference PTZ Web-kamera med HD-SDI HDMI DVI-udgang
Mar 24, 2017
Model NR .: Modul-System-HD9618
Video: Video
Kommunikation: Wired
OEM: ODM
Sensor: 1 / 2,8" Exmor CMOS
Linse: 18 x optisk zoom, 12 x digital zoom
Indbygget Video udgang: HDMI, 3G-SDI, YPbPr, CVBS, DVI-I
Sprog: Engelsk eller som Customized
Varemærke: puas eller som tilpassede
Specifikation: 220x160x160mm
HS-kode: 8525
Type: Videokonference
Sammensætning: CMOS
Farve: Sort
Leveringstid: 3 dage efter betaling
Effektive Pixels: 3.27 megapixel
Signal System: 1080 60p / 50p
Camera Control indgang: RS-232C / RS-422
OSD: Ja
Transport Pakke: Neutral pakke eller som Customized
Oprindelse: Kina
Produkt oversigt:
Modul-System-HD9618 er vores brand høj intelligente HD videokonference kamera, med modul, der giver 3.27MP billede med høj opløsning. Alle kameraindstillinger og pan / tilt / zoom fjernbetjening høj hastighed kontrol kommunikation drift. Unik patenteret auto flip teknologi (stationær eller loft montering), med 255 presets, multifunktionelle PTZ indstilling. RS232 og RS422 fjernbetjening (VISCA, PELCO P / D-protokol) interface.
Ansøgning Field:
TENVEO HD videokonference-kamera har været meget anvendt i videokonferencer, konferencerum, telepresence, flerpartisystem konference, fjernundervisning, uddannelsesinstitutioner, corporate uddannelse, forretningsmøde, forvaltning, telemedicin, bolig for tilbedelse, internet kommunikation, overvågning, retslokaler mv
Produktegenskaber:
1. Full HD 1080P 50/60
2. 240 gange variabel zoomfaktor (20 x Optisk zoom med 12 x digital zoom)
3. 1 / 2,8" Exmor CMOS 3.27MP
4. 3G-SDI, YPbPr, DVI-I, HDMI billedoutputtet samtidigt
5. HD & SD-signal udgang samtidigt
6. VISCA og PELCO P / D-protokollen understøttet
7. En fjernbetjening med fire kameraer
8. High-end legering bund, fald temperatur på kamera, sikre billedoutputtet støt
9. Indbygget RJ45 internetadgang, støtte 10M / 100 internet
10. 255 presets positioner med PC eller keyboard controller, 254 adresser kan indstilles, automatisk at identificere
11. Multi kontrol metoder til rådighed, støtte RS232 / 485 serielle kontroller, ingen grund til at ændre codec
12. Kompatibel med større videokonferencer og foredrag fange codec
Teknologi Parametre:
| MODEL | Modul-System-HD9618 |
| Sensor | 1 / 2,8" Exmor CMOS |
| Effektive pixels | 2.1 |
| videoformat | 1080P / 60, 1080P / 50, 1080P / 30, 1080P / 25, 1080I / 60, 1080I / 50, 720P / 60, 720P / 50, 720P / 30, 720P / 25 |
| ZOOM | 18x optisk zoom |
| Iris | Auto / Manual |
| Angle synsfelt | 2.9 & # 176; (T) -55,4 & # 176; (W) |
| Fokus | Auto / Manuel / Push |
| Min. Belysning | 0.5Lux / 0.095lux |
| Hvidbalance | Auto / Manual |
| S / N Ratio | & # 8805; 50dB |
| Elektronisk Shutter | 1 til 1 / 10000s |
| Digital støjreduktion | 2D / 3D |
| Back-light Erstatning | Tænd sluk |
| Preset | 255 |
| Pan / Tilt Rotation Vinkel | Pan & # 177; 170 & # 176;, Til -30 & # 176; ~ + 90 & # 176; |
| Pan / Tilt Speed | 0,1-180 & # 176; (Pan), 0,1-120 & # 176; (Tilt) |
| Kontrol Terminal | RS-232C / RS-422 |
| protokol Kontrol | VISCA, PELCO-P / D |
| Videoudgang grænseflade | SDI, YPbPr, DVI-I, HDMI, CVBS |
| operation Temperatur | -10 & # 186; C ~ + 50 & # 186; C |
| Strøm | DC12V |
| Strømforbrug | 12W |
| Vægt | 2,5 kg |
| Netværk Parameter | |
| Network Video Coding | MJPEG, H.264, High Profile |
| Kodning Standard | 1080P (1920 * 1080) op til 30 billeder / sek, 720P (1280 * 720) op til 30 billeder / sek, D1 (720 * 576) op til 25 billeder / sek |
| Netværksprotokol | L2TP, IPv4, IGMP, ICMP, ARP, TCP, UDP, DHCP, PPPoE, RTP, RTSP, QoS, DNS, DDNS, NTP, FTP, UPnP, HTTP, SNMP, SIP, GB / T28181, ONVIF |
| Audio Stream | AAC-LC boardband lyd kodning, høj lydkvalitet. |
| Network interface | Bulti-i RJ45 internetadgang, understøtter 10 M / 100 M internetdata |
Vores tjenester:
1, To års garanti
2, OEM & ODM tjenester (sprog, logo, emballage ect tilgængelig)
3, Hurtig levering (3-10 dage efter betaling modtaget)
4, TT / Paypal acceptabelt
Tenveo Video Technology Co, Ltd blev grundlagt i 2001, professionel producent af videokonference kamera, med CE, FCC, ISO9001: 2008 certifikater. Vi forpligter os til at levere hi-tech, høj kvalitet og humaniseret videokonferencer løsninger. OEM og ODM er tilgængelig.
Håber at samarbejde med dig!
Kontakt:
E-mail: sales02@tenveo.com
E-mail: sales02@tenveo.com
Facebook: Xiaoling Ning
Twitter: Kerry Ning
Skype: +8618677780472
Hvad er app: 86-18677780472
Vi chat: 18677780472
QQ: 936923808
Trade Manager: cn1520308805nqcx



