High Definition videokamera Modul-System-V1080
Mar 24, 2017
Produkt detaljer
Model NR .: Modul-System-V1080
Type: Videokonference
Video: Video
Varemærke: Tenveo
Specifikation: CE, FCC, RoHS
Oprindelse: Shenzhen
1 Modul-System-V1080 har fast fokus, specielt velegnet til små og mellemstore konferencerum, klasseværelse og etc
2. Det kan også give perfekt billedkvalitet i svag belysning miljø, specielt velegnet til belysning generelle situation.
3 Den maksimale opløsning kan nå 1920 * 1080, kan max output ramme frekvens opnå 30f / s, garanterer high definition, på samme tid, også kan imødekomme efterspørgslen fra den flydende af billedet.
4 signal-støj kameraets video direkte indflydelse på billedet kompression kode effektiviteten af high definition video konference tv terminal. Den Modul-System-V1080 gælder nosie algoritme reduktion baseret på bevægelse estimering, ved hjælp af en ny generation af støj sensorer, effektivt at reducere støjen.
5 Modul-System-108 ved hjælp af branchens mest avancerede CMOS-sensor, som kan understøtte WDR (bredt dynamikområde), kan tydeligt indfange imaging hele scenen under stærkt lys og mørke kontrast af miljøet, såsom baggrundsbelysningen.
6 Modul-System 1080 giver VISCA, PELCO-D
7 Infrarød fjernbetjening signaloverførsel funktion. Modul-System-1080 kan være i stand til at modtage undtagen sin egen dedikerede fjernbetjening signal, også kan modtage signalet fra fjernbetjeningen fra brugeren, sende signalet til videokonference terminal throuth den VISCA IN-porten.
| Produkt specifikation | |
| Videoformat | 1080p / |
| Baud Rate | 9600/4800 bps |
| sensortype | CMOS, 1 / 2.7inch |
| Sensor pixel | 2.1million |
| videoudgang | USB2.0 |
| signal-system | 1080P () 720P (1280x720) VGA (640x480) CIF (352x288) |
| styreterminalen | USB, RS232C, RS485 (Tovejs) |
| hvidbalance | Auto / Manual |
| Modlyskompensation | Support |
| Baud Rate | 9600/4800 bps |
| Pan bevægelseshastigheden | 1-280 ° / S |
| Tilt bevægelseshastighed | 1-100 ° / S |
| Pan bevægelsesområde | 360 ° |
| Pan scanning automatisk | support |
| Boundary scan | 0-35 ° |
| Fjernbetjening | IR Trådløs fjernbetjening P / T |
| protokoltype | VISCA, Pelco-D, Pelco-P |
| Strømadapter | DC12V / 2.0A |
| Effekttab | 12W |
| størrelse | 240 x 95 x 145 mm / 330 x 285 x 130 mm (før / efter pakning) |
| farve | Sølv & sort |
| vægt | 600g / 1,66 kg (før / efter pakning) |
| arbejdstemperatur | 0-50 ℃ |
Tilføj .: Room511-514, Fengtian Ny tech bygning, North Xuegang Road, Longhua ny dist. Shenzhen.CN.
Tlf: 86-13657740706
Fax: 86-755-85258499
Whatsapp: 008613657740706
SKYPE: Rachel Liang (008613657740706)
QQ: 451810239
WeChat: 13657740706





