HD 1080P 3xoptical Zoom Bedste kamera USB2.0 Video Conference Camera Technology (Modul-System-VX3-1080)
Mar 24, 2017
Model NR .: Modul-System-VX3-1080
Farve: Sølv
Leveringstid: 2 dage efter betaling
Effektive Pixels: 2.1 megapixel
Indbygget videoudgang: USB 2.0
Video Format: 1080P, 720P
Varemærke: TENVEO
Dimension (LxBxH): 240 x 95 x 145 mm / 330 x 285 x 130 mm (før / efter pakning)
Sensor: 1 / 2,7" HD Color CMOS
Linse: 3 x optisk
Certifikat: CE, FCC, ISO9001: 2008, RoHS
Video Link: http://www.tenveo-video-conference.com/
Stand: Ny
Certificering: CE, RoHS, ISO, FCC
Transport Pakke: Neutral pakke eller som Customized
Oprindelse: Kina
HD 1080P 3xoptical Zoom Bedste kamera USB2.0 Video Conference Camera Technology (Modul-System-VX3-1080)
Modul-System-VX3-1080 kombinerer 1080P høj digital videoudgang med bekvemmeligheden af tradition USB 2.0, hvilket giver en metode til markedsføring for at konstruere den økonomiske videokonference. USB 2.0 videokonference kamera, med 2,1 MP farve CMOS-sensor, output med høj opløsning billedkvalitet image, som nå til 1080P / 30 og 720p / 30 .Support RS232C og RS422 fjernbetjening (SONY VISCA, PELCO P / D-protokol) interface, for alle kameraindstillinger og pan / tilt / zoom fjernbetjening høj hastighed kontrol kommunikation drift, multifunktionelle PTZ indstilling.
Ansøgning Field:
Puas USB videokonference kamera 2.0 HD giver en ideel skræddersyet løsning til remote videokonference, fjernundervisning, fjernbetjening medicinsk og Internet kommunikation og så videre, fra åbne arbejdsrum til privat kontorlokaler og konferencerum. Dette kamera, med høj kvalitet, bliver din eksklusive valg.
Mål:
Hovedenhed:
Tilbehør:
Hurtig start:
Teknologi Parametre:
| M odel | Modul-System-VX3-1080 |
| Sens o r | 1 / 2,7 HD farve CMOS |
| Effektive pixels | 2.1MP |
| Video F ORMAT | 1080p30, 720P30 |
| ZOOM | 3X zoom |
| cruise line | 4 linjer |
| Forudindstillet position | 64 |
| Fokus | Auto / Manuel / Push |
| Min. Il lumination | 5.0Lux på F2.0 |
| Hvidbalance | Auto / Manual |
| S / N Ratio | > 50 dB |
| Elektronisk S Hutter | 1 til 1 / 30s |
| Digital støjreduktion | / |
| Back-light C ompensation | Tænd sluk |
| Preset | 255 |
| Pan / Tilt Rotation Vinkel | 360 ° |
| Pan / Tilt Speed | 1-280 ° / S (Pan), 1-100 ° / S (Tilt) |
| Kontrol Terminal | RS-232C / RS-422 |
| protokol Kontrol | VISCA, PELCO-P / D |
| Video output-grænseflade | USB 2.0 |
| operation Temperatur | -10 & # 186; C ~ + 50 & # 186; C |
| Strøm | DC12V |
| Power C onsumption | 12W |
| Vægt | 1,72 kg |
Vores tjenester:
1, To års garanti
2, OEM-tjenester (sprog, logo, packageing ect tilgængelig)
3, Hurtig levering (2 dage efter betaling modtaget)
4, TT / Paypal acceptabelt
Tenveo video teknologi Co, Ltd blev grundlagt i 2002, professionel producent af videokonference kamera, med CE, FCC, ISO9001: 2008 certificering. Vi forpligter os til at levere hi-tech, høj kvalitet og humaniseret videokonferencer løsninger. OEM og ODM er tilgængelig.
Don `t hestiate til at kontakte mig for eventuelle informationer.
Håber at samarbejde med dig!
Tilføj .: Room511-514, Fengtian Ny tech bygning, North Xuegang Road, Longhua ny dist. Shenzhen.CN.
Tlf: 86-13657740706
Fax: 86-755-85258499
Whatsapp: 008613657740706
SKYPE: Rachel Liang (+8613657740706)
QQ: 451810239

