1080p30 2.1MP USB2.0 HD PTZ Video Conference kamera (Modul-System-V1080)
Mar 24, 2017
Model NR .: Modul-System-V1080
Video: Video
Farve: Sølv
Leveringstid: 2 dage efter betaling
Effektive Pixels: 2.1 megapixel
Signal System: 1080P / 30
Camera Control indgang: RS-232C / RS-422
Varemærke: Modul-System-V1080
Specifikation: 135 * 145 * 150
Type: Videokonferencer Kamera
Sensor: 1 / 2,7" Exmor CMOS
Linse: Fast
Indbygget videoudgang: USB 2.0
Transport Pakke: Farve boks med PE Foam, Stærk Carton internationale standard Pakning
Oprindelse: Kina
Produkt oversigt:
Modul-System-V1080 kombinerer 1080P høj digital videoudgang med bekvemmeligheden af tradition USB 2.0, hvilket giver en metode til markedsføring for at konstruere den økonomiske videokonference. USB 2.0 videokonference kamera, med 2,1 MP farve CMOS-sensor, output med høj opløsning billedkvalitet image, som nå til 1080P / 30 og 720p / 30 .Support RS232C og RS422 fjernbetjening (SONY VISCA, PELCO P / D-protokol) interface, for alle kameraindstillinger og pan / tilt / zoom fjernbetjening høj hastighed kontrol kommunikation drift, multifunktionelle PTZ indstilling.
Ansøgning Field:
Modul-System-V1080 USB videokonference kamera 2.0 HD giver en ideel skræddersyet løsning til remote videokonference, fjernundervisning, fjernbetjening medicinsk og Internet kommunikation og så videre, fra åbne arbejdsrum til privat kontorlokaler og konferencerum. Dette kamera, med høj kvalitet, bliver din eksklusive valg.
Produktegenskaber:
Vedtagelse 2.1 MP effektive pixels, 1 / 2,7" Exmor CMOS
Videoformat: 1080P / 30 720P / 30
USB 2.0 interface, nem installation og drift
USB 2.0 interface, til adgangskontrol PTZ og ZOOM
Internationalt banebrydende ultra-lydløs motor teknologi, der gør PTZ vende lydløst
128 presets og 255 adresser kaskader udvidelse protokol
Indenlandsk Initiativ VISCA og PELCO P / D-protokol automatisk identifikation teknologi, ingen grund til at ændre koden eller menu
Original designet auto flip-teknologi (desktop / loft montering)
Teknologi Parametre:
| MODEL | Modul-System-v1080 |
| Sensor | 1 / 2,7 & # 8243; HD farve CMOS |
| Effektive pixels | 2.1MP |
| videoformat | 1080P30,720P30 |
| ZOOM | Fast Fokus |
| Iris | Auto / Manual |
| Angle synsfelt | 120 & # 176; (W) |
| Fokus | Auto / Manuel / Push |
| Min. Belysning | 5.0Lux på F2.0 |
| Hvidbalance | Auto / Manual |
| S / N Ratio | & # 8805; 50dB |
| Elektronisk Shutter | 1 til 1 / 30s |
| Digital støjreduktion | / |
| Back-light Erstatning | Tænd sluk |
| Preset | 255 |
| Pan / Tilt Rotation Vinkel | Pan 360;, Til -45 ~ 90; |
| Pan / Tilt Speed | 1-280 ° / S (Pan), 1-100 ° / S (Tilt) |
| Kontrol Terminal | RS-232C / RS-422 |
| protokol Kontrol | VISCA, PELCO-P / D |
| Video output-grænseflade | USB 2.0 |
| operation Temperatur | 0-50 ℃ |
| Strøm | DC12V |
| Strømforbrug | 12W |
| Vægt | 1,66 kg |
Mål:
Tilbehør:
DC 12V strømforsyning, IR fjernbetjening, manual, RS-232C seriel kontrolledning, USB2.0 kabel (5 meter), Beslag & skruer.
Tilføj .: Room511-514, Fengtian Ny tech bygning, North Xuegang Road, Longhua ny dist. Shenzhen.CN.
Tlf: 86-13657740706
Fax: 86-755-85258499
Whatsapp: 008613657740706
SKYPE: Rachel Liang (008613657740706)
QQ: 451810239

