Modul-System-HD9620 HDMI-udgang 1080p HD Video Conferencing kamera til Media Størrelse Conference (OHD20S-W2)
Mar 24, 2017
Model NR .: Modul-System-HD9620
Video: Video
Kommunikation: Wired
Objektiv: Canon Lens
Video Format: 1080 / 60p
Leveringstid: 3 dage efter betaling
Zoom: 20xoptical, 12X Digital
Sprog: engelsk, eller som Customized
Varemærke: TENVEO
Specifikationer: 131 * 165 * 142
HS-kode: 8525
Type: Videokonference
Sammensætning: CMOS
Farve: Sort
Effektive Pixels: 2.1 mega pixel (16: 9)
OEM: ODM
Protokol: Visca, Pelco-D / P
Certifikat: CE, FCC, ISO9001: 2008, RoHS
OSD: Ja
Transport Pakke: Neutral pakke eller som Customized
Oprindelse: Kina
Produkt oversigt:
Modul-System-HD9620 er vores brand høj intelligente HD videokonference kamera, med 3.27MP (20 x optisk, 12 x digital, automatisk fokusering), hvilket medfører resolution billede høj. Original designet auto flip-teknologi (stationær eller loft installation), har 255 forudindstillede positioner, multipel PTZ indstilling, RS232 og RS422 fjernbetjening (VISCA, PELCO P / D-protokol) interface.
Ansøgning Field:
Modul-System seriel HD videokonference-kamera har været meget anvendt i møde, kursuslokale, videokonference, fjernundervisning, overvågning, medicinske, retssale, Internet kommunikation og så videre.
Produkt Features:
Video Format: 1080P 50/60
Linse: 20 x optisk, 12 x digital
1 / 2,8" Exmor CMOS, 3,27 MP
Videoudgang: SDI, HDMI, CVBS, YPBPR
VISCA og PELCO P / D-protokollen understøttet
Én fjernbetjening med fire kameraer
High-end legering bund, fald temperatur på kamera, sikre billedoutputtet støt
HD & SD-signal udgang samtidigt, selv under 1080P / 60, SD-signal til rådighed
255 presets positioner med PC eller keyboard controller, 254 adresser kan indstilles, automatisk at identificere
Multi kontrolmetoder til rådighed, støtte RS232 / 485 serielle kontrol, ingen grund til at ændre koden.
Mål:
160mmx 168mm x 185mm / 295mm x 225mm x205mm (før / efter pakning)
Tilbehør:
DC 12Vpower adapter, IR fjernbetjening, manual, RS232, RS485 kabel, HDMI-kabel, Beslag & skruer
Teknologi Parametre:
| MODEL PUS- O HD20 S | |
| Sens o r | 1 / 2.8 "ExmorCMOS |
| Effektive pixels | 3 .27 MP |
| Video F ORMAT | 1080P / 60,1080P / 50, 1080P / 30,1080P / 25,1080I / 60,1080I / 50,720P / 60,720P / 50,720P / 30,720P / 25 |
| ZOOM | 20X optisk zoom |
| Iris | Auto / Manual |
| Vinkel F ield af V iew | 355 ° (80 ° / S) |
| Fokus | Auto / Manuel / Push |
| Min. jeg llumination | 0.5Lux / 0.095lux |
| Hvidbalance | Auto / Manual |
| S / N Ratio | & # 8805; 50dB |
| Elektronisk S Hutter | 1 til 1 / 10000s |
| Digital støjreduktion | 2D / 3D |
| Back-light C ompensation | Tænd sluk |
| Preset | 255 |
| Pan / Tilt Rotation Vinkel | Pan & # 177; 170 & # 176; , Til -30 & # 176; ~ + 90 & # 176; |
| Pan / Tilt Speed | 0,1-180 & # 176; (Pan), 0,1-120 & # 176; (Tilt) |
| Kontrol Terminal | RS-232C / RS-422 |
| protokol Kontrol | VISCA, PELCO-P / D |
| Video O utput jeg nterface | 3G-SDI, YPbPr, HDMI, CVBS |
| operation Temperatur | -10 & # 186; C ~ + 50 & # 186; C |
| Strøm | DC12V |
| Power C onsumption | 12W |
| Vægt | 2,5 kg |
Vores tjenester:
1, To års garanti
2, OEM & ODM tjenester (sprog, logo, packageing ect tilgængelig)
3, Hurtig levering (3-10 dage efter betaling modtaget)
4, TT / Paypal acceptabelt
TENVEO Video Technology Co, Ltd blev grundlagt i 2002, professionel producent af videokonference kamera, med CE, FCC, ISO9001: 2008 certificering. Vi forpligter os til at levere hi-tech, høj kvalitet og humaniseret videokonferencer løsninger. OEM og ODM er tilgængelig.
Håber at samarbejde med dig!

